Lajme të tjera
BREAKING NEWS

‘Ilir Meta kërcënon kryeministrin me vrasje’, Frrok Çupi lëshon ‘bombën’: Presidentit t’i hiqet …

‘Ilir Meta kërcënon kryeministrin me vrasje’, Frrok
x

Sport

Video që po bën xhiron e botës dhe po shpërndahet me shpejtësi/ Tifozë, përqafime dhe puthje, duket që këto futbollistë jeton në një tjetër planet

Video që po bën xhiron e botës dhe po shpërndahet me

E gjithë bota po 'bërtet' me të madhe për masat që duhet të zbatohen dhe për distancimin publik që duhet të mbajmë në këtë kohë pandemie.

Por fjalët coronavirus, karantinë, distancim social, apo protokoll nuk kanë asnjë kuptim në Bjellorusi, ku duket se jetohet në një planet tjetër. Nuk bën përjashtim as futbolli, që ndryshe nga pjesa më e madhe e botës nuk u ndërpre, madje kampionati vazhdon të luhet normalisht.

Konfirmimi vjen nga ndeshjet e luajtura të dielën dhe që po bëjnë xhiron e botës. Në sfidën mes Dinamo Brest dhe Dinamo Minskut të mbyllur me rezultatin 2-1, futbollistët u përqafuan për të festuar çdo gol. Nga ana tjetër edhe tribunat qëndrojnë të hapura për tifozët që ndjekin ndeshjet pas asnjë distanim social dhe masa të tjera sigurie.