Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

VIDEO që po bën xhiron e rrjetit/ Futbollisti nuk pranon ndërrimin, shoku i ekipit e nxjerr zvarrë nga fusha

Postuar: 14/09/2019 - 10:44

Shpesh futbollistët janë ata që nuk pranojnë një zëvendësim. Rasti i portierit të Chelseat, Kepa, teksa trajneri Sarri kërkonte të linte fushën e blertë, ishte më i bujshmi. Por, sigurisht, episodet janë pafund.

Ditën e premte, në kampionatin rus, megjithatë, shembulli se si duhet të veprojnë futbollistët ka ardhur nga sulmuesi i Rusisë, Artem Dzyuba, që shkëlqeu sidomos në Botërorin 2018.

Sardar Azmoun, talenti iranian i Zenit Shën Pjetërburg, teksa pankina kërkonte ndërrimin e tij, kthente kokën nga krahu i tjetër, deri kur Dzyuba e mori “zvarrë” duke e ngritur peshë dhe duke i thënë që të dilte jashtë!

 

Sardar Azmoun did not want to come off the pitch when subbed today - teammate Artem Dzyuba stepped in to stop him getting in any trouble and give him a helping hand! @fczenit_en -- pic.twitter.com/jgY0Oha8yn

— Russian Football News (@RusFootballNews) September 13, 2019

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 14/10/2019 - 19:38

Kosova do të luajë në “Fadil Vokrri” ndaj Malit të Zi, në ndeshjen shumë të rëndësishme për eliminatoret e Euro 2020. Vetëm fitorja i mban “Dardanët” në lojë.

Postuar: 14/10/2019 - 19:29

Shqipëria sonte në orën 20:45 luan në Moldavi, ndeshje e vlefshme për kualifikueset e Kampionatit

Postuar: 14/10/2019 - 10:53

Shqipëria  do të luajë sonte kundër Moldavisë në “Stadionul Zimbru” të Kishinjev

Postuar: 13/10/2019 - 23:09

Trajneri i Kombëtares, Edi Reja, foli për çështjen e rinovimit të kontratës e cila i skadon në në

Postuar: 13/10/2019 - 22:21

Trajneri i përfaqësueses shqiptare, Edi Reja, ka vendosur që të lërë gjithçka të hapur deri në di

Postuar: 13/10/2019 - 21:16

Pikërisht në momentet që ai arrin formën optimale, vjen një dëmtim që e mban jashtë fusheve për s

Postuar: 13/10/2019 - 07:59

Zikaltrit kanë bërë një garë perfekte në këtë pjesë të parë të sezonit, por nuk ia do