Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

VIDEO/ Shpërthen tek Juventus pa filluar sezoni, shikoni si reagoi Ronaldo ndaj trajnerit në momentin e zëvendësimit

Postuar: 21/07/2019 - 16:11

 Juventusi nisi sot zyrtarisht epokën e re nën drejtimin e trajnerit Maurizio Sarri. Për fatin e tyre të keq, jo gjithçka shkoi si duhet pasi ata u mundën 3-2 nga Tottenhami në miqësore.

Ylli i bardhezinjve, Cristiano Ronaldo e nisi ndeshjen titullar, madje shënoi edhe një gol, por trajneri Sarri e largoi nga loja në minutën e 63′ për të aktivizuar lojtarë të rinj.

Zëvendësimi, duket se e ka acaruar Ronaldon, i cili nuk e priste.

Kamerat kanë kapur momentin kur Sarri e pret për t’i dhënë shpjegime për këtë zëvendësim dhe Ronaldo që bën një gjest që tregon se nuk i pëlqeu ideja e trajnerit.

Menjëherë kanë nisur komentet mes tifozëve të cilët aludojnë se kanë nisur krisjet e para mes Ronaldos dhe Sarrit.

Sipas tyre, Sarri ngrihet menjëherë në këmbë dhe i jep shpjegime sulmuesit, për një zëvendësim të thjeshtë, në një ndeshje miqësore dhe kjo nuk është aspak normale.

Ja pamjet:

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 23/08/2019 - 16:36

Pas shumë e shumë spekulimeve më në fund është vendosur përfundimisht se ku do të luajë Elseid Hysaj sezonin e ardhshëm.

Postuar: 23/08/2019 - 07:49

Barcelona pa Lionel Mesin nuk mund të quhet skuadër e kompletuar.

Postuar: 23/08/2019 - 07:47

Trajneri Shpëtim Duro është gati për të përballuar sfidat e sezonit të ri.

Postuar: 23/08/2019 - 07:45

Lojtarët kuqezinj në Europë po përpiqen të krijojnë profilin e tyre të suksesit, të bazuar në kua

Postuar: 22/08/2019 - 18:41

Bota e sportit është tronditur ditën e sotme teksa ka marrë lajmin se 25-vjeçarja Margarita Plavu

Postuar: 22/08/2019 - 11:44

Cristiano Ronaldo ka pranuar se të dy; ai dhe Lionel Messi, kanë përfituar nga rivaliteti i tyre

Postuar: 22/08/2019 - 07:27

Në një intervistë për mediat portugeze, ku zbuloi edhe oborrin e shtëpisë së tij luksoze nga e ci