BREAKING NEWS

Spartak Ngjela lëshon ‘bombën’, zbulon çfarë po lë pa gjumë Berishën e Metën dhe tregon goditjen e fortë që do marrin së shpejti: Prisni dhe shikoni...

Spartak Ngjela lëshon ‘bombën’, zbulon çfarë
x
BREAKING NEWS

“Jemi në një betejë me këtë qeveri”, Berisha plas deklaratën e fortë: Një pronar peshkarexhe kontrabandon naftë, takohet shpesh edhe me Ramën

“Jemi në një betejë me këtë qeveri”,
x
BREAKING NEWS

Viti i ri Akademik / Universiteti i Tiranës jep njoftimin e rëndësishëm, ja kur nis shkolla e lartë (Dokumenti)

Viti i ri Akademik / Universiteti i Tiranës jep njoftimin e
x
BREAKING NEWS

E trishtë/ Ndahet nga jeta artisti i njohur shqiptar

E trishtë/ Ndahet nga jeta artisti i njohur shqiptar
x
BREAKING NEWS

“Erdhi malli i mire, erdhi….”, Artan Hoxha publikon foton që po qarkullon me shpejtësi, zbulon ngjarjen e pazakontë me të cilën është përballur

“Erdhi malli i mire, erdhi….”, Artan Hoxha publikon foton
x
BREAKING NEWS

Lajm i mirë nga infektivi/ Ministria e Shëndetësisë publikon shifrat, ja sa raste të reja ka pasur në 24 orët e fundit

Lajm i mirë nga infektivi/ Ministria e Shëndetësisë publikon
x
BREAKING NEWS

Pas Zef Mazit, zëvendësohet një tjetër anëtar i ekipit të negociatorëve me BE-në (Emri)

Pas Zef Mazit, zëvendësohet një tjetër anëtar i ekipit
x
BREAKING NEWS

Ulen temperaturat? Çfarë pritet të ndodhë me motin ditën e nesërme

Ulen temperaturat? Çfarë pritet të ndodhë me motin
x

Sport

Vjedhja spektakolare në mes të festës/ Banda shqiptaro-spanjolle i merr 3 mln euro bizhuteri dhe cash Ronaldos dhe futbollistit të Italisë, dy të arrestuar

Vjedhja spektakolare në mes të festës/ Banda shqiptaro-spanjolle

Bizhuteri dhe ora me vlerë rreth 3 milionë euro, 10,000 euro kesh, iu vodhën pak ditë më parë mesfushorit italian të Paris Saint Germain, Marco Verratti dhe ish-sulmuesit brazilian Ronaldo Nazário.

Policia ka arrestuar një ditë më parë dy autorët e dyshuar për grabitjen, ndërsa po zbrisnin nga trageti me një makinë me të cilën ishin larguar nga ishulli.

Gjatë arrestimit, atyre u janë gjetur me vete pjesa më e madhe e bizhuterive të vjedhura, të cilat i kishin fshehur në makinë.
Sipas mediave fqinje, të arrestuarit dyshohet se janë pjesë e një bande shqiptarësh dhe spanjollësh, të cilët kanë rekorde të mëparshme vjedhjesh në banesa të pasurish.

Hajdutët kanë hyrë nga disa dritare që ishin të hapura në pjesën e sipërme të vilës, një shtëpi luksoze në Cala Jondal, në qytetin Sant Josep de sa Talaia. Në momentin e grabitjes, në katine parë të vilës ishte duke u zhvilluar një festë, ku ishte i ftuar Marco Verratti i futbollistit Ronaldo Nazário, së bashku me partneren dhe miq të tjerë.

Hajdutët plaçkitën vetëm pjesën e sipërme të vilës dhe u larguan pa lënë gjurmë.

Operacioni i policisë është ende i hapur për të arrestuar pjesën tjetër të anëtarëve të bandës dhe për të zbuluar nëse ata kanë zgjedhur rastësisht vilën e futbollistit mes shtëpive të tjera luksoze të pushimit në ishull, apo nëse kanë pasur informacion paraprak dhe kanë shkuar për ta grabitur.