Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Vjen lëvizja e bujshme nga Gjermania, gjigandi i Bundesligës kontakton Mourinhon për stolin e trajnerit

Postuar: 23/10/2019 - 16:43

Jose Mourinho për momentin nuk drejton një skuadër futbolli. Portugezi u shkarkua nga pankina e Manchester United për shkak të rezultateteve negative dhe prej asaj kohe e kemi parë vetëm në studio televizive.

Opinionet e tij i kanë bërë mirë shumë skuadrave, ndërsa sinjalet për ta ulur në pankinë nuk mungojnë. Bundesliga besohet se është destinacioni i tij i ri.Një ide e cila përforcohet nga gazeta gjermane "BILD", e cila pohon se Mourinho ka nisur të mësojë gjermanisht. Kjo pasi mendohet se ka kontakte me drejtuesit e Borussia Dortmund, drejtimin e të cilës pritet ta marrë në fillim të sezonit të ardhshëm.
 
Presidenca e nënkampionëve të Gjermanisë nuk janë të kënaqur me punën e Lucien Favre dhe tashmë kanë nisur kontaktet me Mourinho, me shefin ekzekutiv të tyre, Hans-Joachim Ëatsch që ka marrë përsipër personalisht diskutimet me "Special One".
 
Ish-tekniku i Interit, Realit të Madridit dhe Manchester United ishte shumë pranë firmës me Wolfsburg dhe Schalke 04 në merkaton e verës, të cilat i refuzoi në mënyrë kategorike.
 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 13/11/2019 - 22:51

Ish-sulmuesi i Kombëtares, Roland Luçi, ka sjellë edhe njëherë në kujtim ngatërrimin e himnit të Shqipërisë në Francë, teksa nuk është i mendimit se ajo ishte thjesht një gafë.

Postuar: 13/11/2019 - 17:22

Erling Haaland është 19 vjeç dhe ka shënuar 26 gola në 18 ndeshje të sezonit 2019-2020, duke tërh

Postuar: 13/11/2019 - 15:26

Eros Grezda, lojtari i Kombëtares shqiptare, ka reaguar pas konferencës për shtyp të Edi Rejës.

Postuar: 13/11/2019 - 13:03

Trajneri i Kombëtares Edy Reja ka folur sot në prag të ndeshjes me Andorën e cila është e parafun

Postuar: 13/11/2019 - 07:26

Fiorentina është në krizë rezultatesh dhe pavarësisht se loja ka qenë e mirë në shumicën e ndeshj

Postuar: 13/11/2019 - 07:24

Disa prej lojtarëve kryesorë të Kombëtares kuqezi luajnë në kampionatin italian, në Serie A ose n

Postuar: 13/11/2019 - 07:22

Kombëtarja është grumbulluar dhe po vijon përgatitjet për ndeshjet e fundit në grupin H eliminato