Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Vjen një lajm i madh për jetën e Michael Schumacher

Postuar: 11/09/2019 - 16:06

Shumë vite pas aksidentit fatkeq në alpet e Francës, Michael Schumacher është i vetëdijshëm për atë që ndodh rreth tij.

Për vite me radhë në gjendje vegjetative, pas aksidentit të 29 dhjetorit të vitit 2013, ish-kampioni i Formula 1 duket se po shënon progres në gjendjen shëndetësore.

Ai i është nënshtruar një trajtimi me qeliza staminale në spitalin francez “Georges Pompidou”.

“Le Parisien”, e cila dha e para lajmin për mbërritjen e ish-pilotit në kryeqytetin francez, citon disa burime brenda spitalit, sipas të cilave ish-kampioni është përmirësuar.

 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 22/09/2019 - 17:11

  Ditën e djeshme në Ligën e Dytë u luajt takimi mes Malagas dhe Albasetes, ku në fushën e blertë kundër njëri-tjetrit ishin plot tre shqiptarë.

Postuar: 22/09/2019 - 08:27

Ronaldo u tregua i saktë në veprimet sulmuese, ndërsa Juve fitoi me shifrat 2-1 një t

Postuar: 22/09/2019 - 08:25

Peshëngritja shqiptare regjistron suksesin e radhës. Ajo që pritej ndodhi realisht dhe për mirë.

Postuar: 22/09/2019 - 08:23

Futbolli shqiptar ka ulje-ngritjet e tij, arritjet por edhe problemet, ndërkohë që prezantimi në

Postuar: 21/09/2019 - 07:28

Stadiumi “San Siro” është gati për derbin e 171-të të “Madoninës”.

Postuar: 21/09/2019 - 07:26

Lojtarët shqiptarë që luajnë në kupat e Europës, po bëjnë një paraqitje me luhatje të theksuara,

Postuar: 21/09/2019 - 07:24

Trajneri i Partizanit, Franko Lerda, doli dje në konferencë shtypi dhe shpalosi objektivin e tij