BREAKING NEWS

Zbardhet projekti për bazën e Kuçovës, amerikanët zbarkojnë në Shqipëri dhe u tregojnë dhëmbët rusëve, brenda 2023 nisin fluturimet e para

Zbardhet projekti për bazën e Kuçovës, amerikanët
x

Sport

Vjen një lajm i madh për jetën e Michael Schumacher

Vjen një lajm i madh për jetën e Michael Schumacher

Shumë vite pas aksidentit fatkeq në alpet e Francës, Michael Schumacher është i vetëdijshëm për atë që ndodh rreth tij.

Për vite me radhë në gjendje vegjetative, pas aksidentit të 29 dhjetorit të vitit 2013, ish-kampioni i Formula 1 duket se po shënon progres në gjendjen shëndetësore.

Ai i është nënshtruar një trajtimi me qeliza staminale në spitalin francez “Georges Pompidou”.

“Le Parisien”, e cila dha e para lajmin për mbërritjen e ish-pilotit në kryeqytetin francez, citon disa burime brenda spitalit, sipas të cilave ish-kampioni është përmirësuar.