BREAKING NEWS

"Hetim nëse ka kryer krime”/ Me arsenal armësh në shtëpi, zbardhen detaje të reja për arrestimin e zyrtarit të lartë në Elbasan, publikohet FOTOJA dhe EMRI. Dalin pamjet

"Hetim nëse ka kryer krime”/ Me arsenal armësh në
x
BREAKING NEWS

E trishtë/ Ndahet nga jeta kryetari i ish-të përndjekurve politikë, i biri jep lajmin e hidhur: Një muaj pasi kaloi Covid-19, pësoi komplikacion të rëndë në ...

E trishtë/ Ndahet nga jeta kryetari i ish-të përndjekurve
x
BREAKING NEWS

Italianët marrin përsipër ekspertizën për “21 Janarin”, prova e dëshmi të reja për 4 vrasjet, Berisha pritet të merret në pyetje nga prokurorët e SPAK

Italianët marrin përsipër ekspertizën për “21
x
BREAKING NEWS

“Bombë” infektimesh nga Omicron në këtë qytet në Shqipëri, mjekja jep alarmin: Përveç variantit të ri, po qarkullon edhe...

“Bombë” infektimesh nga Omicron në këtë qytet
x
BREAKING NEWS

KLSH kallëzon në SPAK 8 punonjës të ‘Shëndetësisë’

KLSH kallëzon në SPAK 8 punonjës të
x
BREAKING NEWS

‘Tërmet’ në PD, Lulzim Basha i jep postin e rëndësishëm Roland Bejkos

‘Tërmet’ në PD, Lulzim Basha i jep postin e
x
BREAKING NEWS

“Nuk jeni ishull i pavarur”, Manja prezanton drejtorin e Shërbimit të Provës dhe i jep urdhrat e prerë: Nuk jeni të paprekshëm, porosia ime një dhe e vetme!

“Nuk jeni ishull i pavarur”, Manja prezanton drejtorin e
x
BREAKING NEWS

Helidon Bushati dha dorëheqjen, Lulzim Basha bën lëvizjen urgjente, ia beson Shkodrën krahut të tij të djathtë (EMRI)

Helidon Bushati dha dorëheqjen, Lulzim Basha bën lëvizjen
x

Sport

West Ham përmbys rezultatin dhe mposht Chelsean

West Ham përmbys rezultatin dhe mposht Chelsean

West Ham dhe Chelsea kanë realizuar sot një super ndeshje plotë emocione, gola dhe raste.

Serinë e golave e hapi Chelsea në minutën e 28-të me anë të mbrojtësit qëndror, T.Silva pas një asistimi perfekt nga Mount.

Loja ishte me raste ku në minutën e 40-të vendasit barazojnë rezultatin në minutën e 40-të me anë një penalltie nga Lanzini. Dukej sikur pjesa e parë do të mbyllej në barazim por në minutën e 44’ anglezi Mount shënoi një super gol duke e mbyllur pjesën e parë në rezultatin 1-2 për Chelsea.

Pjesa e dytë filloi me vrrullë nga ana e West Ham ku në minutën e 56-të barazojnë rezultatin me anë të Bowen pas një goditje shumë të bukur. Loja ishte intesive por në minutën e 87-të, Masuaku befason Chelsean duke shënuar golin e tretë për vendasit dhe duke i dhënë 3 pikë me shumë vlerë.