BREAKING NEWS

Ervin Bushati i jep mesazhin e fortë Bashës dhe Kryemadhit: Pas gabimit të pafalshëm që...

Ervin Bushati i jep mesazhin e fortë Bashës dhe Kryemadhit: Pas
x

Sport

Xavi Hernandez pozitiv me koronavirus

Xavi Hernandez pozitiv me koronavirus

Xavi Hernandez njoftoi nëpërmjet Instagramit se ka dalë pozitiv me Covid-19.

Trajneri i Al Sadd në Katar do të drejtonte sot ekipin e tij në rifillimin e kampionatit, por do t’i duhet ta shohë ndeshjen nga izolimi në shtëpi.

“Sot nuk do të mund të shoqëroj ekipin tim në rikthimin në fushë. Para pak ditësh, dola pozitiv në testimin që më bënë”, shkroi ish-mesfushori i Barcelonës dhe kombëtares spanjolle.

Xavi shtoi se ndihet mirë, por do të qëndrojë i karantinuar derisa autoritetet shëndetësore t’i japin leje që të rinisë punën.