Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Xhaka dhe Shaqiri godasin përsëri: Faleminderit Angela Merkel për shqiponjën

Postuar: 24/06/2018 - 15:37

FIFA ka vendosur që të nisë hetim ndaj Xherdan Shaqirit dhe Granti Xhakës pasi bënë simbolin e shqiponjës gjatë festimit të golave ndaj Serbisë. Këtë hetim e kanë kërkuar serbët për shkak se e cilësojnë si një provokim për ta.Por nuk kanë munguar reagimet komike për këtë çështje. Aktori i njohur Blerim Destani ka postuar një foto të kancelares gjermane, Angela Merkel e cila mundohet të bëjë simbolin e shqiponjës me duart e saj. Destani shkruan në gjermanisht, por Shaqiri dhe Xhaka kanë goditur edhe një herë duke shkruar “Faleminderit Merkel”.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 
Total votes: 8

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 19/11/2018 - 23:41

 Sportistja shqiptare Gentiana Beqa, triumfoi në finalen e Kampionatit Botëror të Fitness-it në Ligën Profesionale për femra “IFBB Elite Pro World Championship, në Pekin.Ajo mori medaljen e argjendë me pikë

Postuar: 19/11/2018 - 22:42

Ish trajneri i kombëtares shqiptare, i cilësuar si një nga trajnerët më të mirë i kuqezinjve, Gia

Postuar: 19/11/2018 - 20:06

Humbja poshtëruese 0-4 kundër Skocisë në Ligën e Kombeve ka vënë në qendër të shënjestrës trajner

Postuar: 19/11/2018 - 19:48

Cristiano Ronaldo po shijon lidhjen e tij me modelen Georgina Rodriguez, madje së shpejti do

Postuar: 19/11/2018 - 16:55

Humbja e thellë e Shqipërisë ndaj Skocisë, ka bërë që tekniku italian Kristian Panucci, të humbë

Postuar: 19/11/2018 - 16:07

Siç është bërë traditë e përvitshme, FSHF organizon çdo vit Kupën Pavarësia për festat e nëntorit

Postuar: 19/11/2018 - 15:19

Në miqësoren e nesërme që Shqipëria do të luajë kundër Uellsit, trajneri Panuçi do të vuajë munge