Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Xherdan Shaqiri uron Kombëtare Shqiptare, ja mesazhi i tij

Postuar: 11/10/2015 - 16:46

Futbollisti shqiptar, i cili luan për Zvicrën, Xherdan Shaqiri, ka postuar një shkrim në rrjetet sociale për Kombëtaren Shqiptare. Ai u ka uruar fat lojtarëve sonte në Armeni, duke shpresuar tek kualifikimi. 
 
"Shumë fat për vëllezërit e mi sonte në Armeni. Bëjeni sikur ne. Shaqiri së bashku me kombëtaren zvicerane gjenden në Talin të Estonisë, ku Zvicra do të zhvillojë duelin ndaj estonezëve", ka shkruar ai.
 
Kjo është hera e parë që Xherdan Shaqiri del hapur publikisht, mbështetja duhet të shërbejë si motivim për skuadrën shqiptare që sonte i duhet vetëm fitorja që të kualifikohet direkt në Francë Euro 2016.
 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 13/11/2019 - 22:51

Ish-sulmuesi i Kombëtares, Roland Luçi, ka sjellë edhe njëherë në kujtim ngatërrimin e himnit të Shqipërisë në Francë, teksa nuk është i mendimit se ajo ishte thjesht një gafë.

Postuar: 13/11/2019 - 17:22

Erling Haaland është 19 vjeç dhe ka shënuar 26 gola në 18 ndeshje të sezonit 2019-2020, duke tërh

Postuar: 13/11/2019 - 15:26

Eros Grezda, lojtari i Kombëtares shqiptare, ka reaguar pas konferencës për shtyp të Edi Rejës.

Postuar: 13/11/2019 - 13:03

Trajneri i Kombëtares Edy Reja ka folur sot në prag të ndeshjes me Andorën e cila është e parafun

Postuar: 13/11/2019 - 07:26

Fiorentina është në krizë rezultatesh dhe pavarësisht se loja ka qenë e mirë në shumicën e ndeshj

Postuar: 13/11/2019 - 07:24

Disa prej lojtarëve kryesorë të Kombëtares kuqezi luajnë në kampionatin italian, në Serie A ose n

Postuar: 13/11/2019 - 07:22

Kombëtarja është grumbulluar dhe po vijon përgatitjet për ndeshjet e fundit në grupin H eliminato