BREAKING NEWS

Ja pazaret e fshehta mes Ramës, Berishës, Metës dhe Gazment Bardhit, kodet e tyre mafioze për të kërcënuar njëri-tjetrin, lidhjet me oligarkët, prapaskenat e akuzave të fshirjes së serverëve në “21 janar” dhe detajet nga lufta e madhe që ka plasur për ...

Ja pazaret e fshehta mes Ramës, Berishës, Metës dhe Gazment
x
BREAKING NEWS

Spartak Ngjela: Ja ‘Thembra e Akilit’ në drejtësi që mund të shpëtojë Sali Berishën nga ‘arresti në shtëpi’ dhe rasti i vetëm kur mund t’i digjet mandati si deputet, pse ish-kryeministri mund t'ia hedhë paq nëse hetohet dosja e ‘21 Janarit’...

Spartak Ngjela: Ja ‘Thembra e Akilit’ në drejtësi që
x
BREAKING NEWS

Idajet Beqiri: Ja të gjitha tentativat e Berishës për të mbuluar krimin e 21 Janarit 2011, skema për t’ia faturuar vrasjet opozitës, sajesa e plagëve nga afër dhe shpërblimi që iu dha gardistëve, gati të çojmë në SPAK një video që nuk e ka parë Prokuro...

Idajet Beqiri: Ja të gjitha tentativat e Berishës për të
x
BREAKING NEWS

Aleks Soros merr “komandën” e Shqipërisë, ja si Edi Rama ndërroi Damir Fazlliçin e Sali Berishës me manjatin e “Shoqërisë të Hapur”

Aleks Soros merr “komandën” e Shqipërisë, ja si Edi
x
BREAKING NEWS

Pas 140 milionë eurove të Beketit, gati 140 milionë euro të tjera për Portin e Durrësit, ja gjobat që do të paguajnë shqiptarët për kapriçot e Edi Ramës, gazetari italian fut në “zgrip” kryeministrin

Pas 140 milionë eurove të Beketit, gati 140 milionë euro të
x
BREAKING NEWS

Pesë ministra dhe 5 ish-ministra të PS kanë rënë në “rrjetën” e SPAK, gazetari i njohur zbardh prapaskenat dhe tregon kush po e bllokon arrestimin e Ilir Metës, ja faktet që implikojnë Sali Berishën në vrasjet e “21 janarit”

Pesë ministra dhe 5 ish-ministra të PS kanë rënë
x
BREAKING NEWS

Eksperti i IT plas super skandalin e AKSHI-t, ja si Mirlinda Karçanaj i ka futur duart në informacionet sekrete brenda institucioneve të reja të vetingut

Eksperti i IT plas super skandalin e AKSHI-t, ja si Mirlinda Karçanaj i
x
BREAKING NEWS

Kastriot Aliaj: Ju tregoj të fshehtat e dosjeve të UDB dhe OZNA-s që mbajnë emrin e Sali Berishës, si e rekrutuan shërbimet sekrete serbe, ja kush ishte ‘menaxheri’ që i jepte urdhrat në fshehtësi të plotë dhe emrat e spiunëve që bashkëpunoi...

Kastriot Aliaj: Ju tregoj të fshehtat e dosjeve të UDB dhe OZNA-s
x

Sport

Xhorxhio Kjelini e ka vendosur, do të tërhiqet nga futbolli aktiv

Xhorxhio Kjelini e ka vendosur, do të tërhiqet nga futbolli aktiv

Një nga mbrojtësit më të mëdhenj të futbollit italian dhe një nga emblemat e Juventusit, por që aktualisht luan në SHBA, Xhorxhio Kjelini, ka vendosur të tërhiqet. Ai theksoi, krahas të tjerave, se finalja e mbrëmshme e Kupës MLS mund të jetë ndeshja e tij e fundit si futbollist profesionist. Los Angeles nuk arriti të ruante titullin vendas pasi pësoi humbje në finale të Kupës MLS kundër Columbus Creë të shtunën mbrëma. Kjelini foli në një konferencë për shtyp pas ndeshjes dhe pranoi se tani mund të vendosë të tërhiqet nga futbolli. “Ishte një udhëtim i bukur; e thashë dje që, për fat të keq, njëra nga dy skuadrat duhej të humbiste. Rreth meje mund të jetë ndeshja ime e fundit. Isha shumë i fokusuar në të. Tani më duhet të kënaqem me familjen, të kthehem në Itali dhe më pas të marr një vendim përfundimtar. Unë nuk dua të vendos diçka dhe më pas të ndryshoj” tha ai. Kjelini iu bashkua LAFC në verën e vitit 2022 pas përfundimit të kontratës së tij me Juventusin. Mbrojtësi legjendar italian kishte kaluar 18 vite në Torino duke shënuar 36 gola në 561 paraqitje me “Zonjën e Vjetër”. Ai ka qenë një nga lojtarët më të suksesshëm në historinë e Juventusit, duke fituar nëntë tituj radhazi të Serie A, një titull në Serie B, pesë Coppa Italia dhe pesë Superkupa. Ai fitoi titullin e MLS sezonin e kaluar, në sezonin e tij të parë në LAFC. Kjelini ka zbuluar së fundmi se mund të kthehet në Juventus në të ardhmen, por gjatë konferencës së tij të fundit për shtyp pas ndeshjes, ai shtoi se do të donte të mbetej afër me MLS. “Ka qenë një rrugëtim i bukur që nga fillimi. Për të qenë i sinqertë, kam pasur shumë ëndrra dhe kam kuptuar se ka qenë shumë më mirë se sa kisha ëndërruar për mua dhe familjen time. Unë u thashë shokëve të mi: ‘Kam frikë se kam ardhur shumë vonë’ sepse ka një hendek të madh nga këtu në Evropë. Para së gjithash, ekonomikisht, për momentin, është e pamundur të arrish më herët, por në të njëjtën kohë, po përmirësohet shpejt. Jam shumë i lumtur që këtu gjërat mund të ndryshojnë vit pas viti dhe nuk duhet të presim dekada si në Itali, është një organizim i lehtë që mund të ngrihet shumë shpejt. Ju kam thënë shumë herë për marrëveshjen e Mesit që mund të jetë një nxitje për ligën. Nuk ka të bëjë vetëm me Mesin, duhet të gjejmë një ekuilibër, por komisioneri është i fokusuar tek e ardhmja dhe mund të sjellë ide strategjike. Jam i lumtur që jam pjesë e kësaj lige. Shpresoj se mund t’i qëndroj pranë në të ardhmen, në shumë mënyra. Nga këtu apo nga Europa, nuk e di. Shpresoj që të mund ta ndihmoj këtë ligë dhe këtë organizatë që të vazhdojnë të zhvillohen”, shtoi Kjelini.