BREAKING NEWS

Një luftë e re në horizont gati të shpërthejë, anijet luftarake rrethojnë Japoninë, ja lëvizja e Putinit dhe Xi Jinping që po alarmon Tokion

Një luftë e re në horizont gati të shpërthejë,
x
BREAKING NEWS

Paralajmërimi “bombë” për Shqipërinë, inteligjenca në Iran paralajmëron trazira në Manëz të Durrësit, ja kërcënimi që vjen nga Teherani

Paralajmërimi “bombë” për Shqipërinë,
x
BREAKING NEWS

“Më i izoluari”/ Artan Hoxha sjell në vëmendje ngjarjen e bujshme, jep mesazhin: Jeta vazhdon…

“Më i izoluari”/ Artan Hoxha sjell në vëmendje
x
BREAKING NEWS

“Do vijnë ‘tmerrshëm’”/ Frrok Çupi plas ‘bombën’ për Berishën e Metën dhe bën paralajmërimin e frikshëm: Këta janë betuar!

“Do vijnë ‘tmerrshëm’”/ Frrok Çupi plas
x
BREAKING NEWS

Ballkani, “fuçia e barutit” që mund ta hedhë në erë Evropën, ja “Dora e Zezë” serbe që nisi Luftën e Parë Botërore

Ballkani, “fuçia e barutit” që mund ta hedhë
x
BREAKING NEWS

“Renditemi në vendin e shtatë në botë për kultivimin e kanabisit”, eksperti i kriminalistikës jep alarmin: Shqipëria tranziti dhe përpunimi i drogërave të forta, grupet kriminale nuk kanë më interes me...

“Renditemi në vendin e shtatë në botë për
x
BREAKING NEWS

“Shteti u ngrit në këmbë për atentatin ndaj Tom Doshit”, Klodiana Lala akuzon rëndë politikanët: Kur duan e dërgojnë telefonin e autorit brenda natës në Izrael, vrasjen e Xhuvanit po e...

“Shteti u ngrit në këmbë për atentatin ndaj Tom
x
BREAKING NEWS

Vrasja e Pjerin Xhuvanit/ Lala: Policia gënjeu, u minua institucioni, tentativa për të manipuluar ngjarjen. Karamuço: Ja pse shkuan në vendngjarje dy zv.drejtorët

Vrasja e Pjerin Xhuvanit/ Lala: Policia gënjeu, u minua institucioni,
x

Sport

Ylli i futbollit përballet me të papriturën/ Grabitet me dhunë në mes të rrugës. I marrin Rolex-in 30 mijë eurosh

Ylli i futbollit përballet me të papriturën/ Grabitet me

Gazeta “Las Provincias” pretendon se incidenti tronditës ndodhi në Valencia, të premten. Dani Olmo, 24 vjeç, ishte në qytet për pushimet e tij verore, pasi luajti me kombëtaren e Spanjës në Ligën e Kombeve.

“Playmaker”-i, i cili pozoi me orën e shtrenjtë një ditë më parë në Instagram, dhe vëllai i tij u sulmuan nga dy banditë teksa po dilnin nga berberi rreth orës 21:00.

Olmo u mundua të përballej me dy grabitësit para se t’i rrëmbehej “Rolex”-i që mbante në dorë, me vlerë 30 mijë euro. Ky xhevahir iu mor me dhunë në mes të rrugës.

Ylli i futbollit përballet me të papriturën/ Grabitet me

Por ngjarja e frikshme nuk mbaroi me kaq. Vëllai i Olmos i ndoqi hajdutët, ndërsa ata po iknin me një makinë. Vëllai e ka kapur makinën nga dera e pasme, ndërsa po largohej me shpejtësi. Por ai nuk mundi të mbahej aty dhe u përplas në rrugë.

Më pas u thirr një ambulancë për vëllain e Olmos, i cili pësoi lëndime jo të rrezikshme. Dy vëllezërit bënë denoncimin përkatës në policinë lokale me shpresën e pakët për ta rimarrë orën e shtrenjtë.

Olmo, ish-lojtar i Barcelonës, dalë nga akademia “La Masia”, luan me gjigantët gjermanë, Leipzig, për dy vite e gjysmë. Ish-sulmuesi i Dinamo Zagrebit ishte i lidhur fort me një rikthim në “Camp Nou” vitin e kaluar.

Olmo ishte gjithashtu në vështrimin e Ole Gunnar Solskjaer, para shkarkimit të tij nga Manchester United.