Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Ylli i njohur i sportit diagnostikohet me leuçemi, dorëzon titullin Kampion dhe jep dorëheqjen

Postuar: 23/10/2018 - 14:14

Ai është katër herë kampion në sportin e Wrestling, por që fatkeqësisht i duhet që të largohet prej tij. Bëhet fjalë për yllin amerikan  Roman Reigns ka vendosur të dorëzojë titullin kampion pasi ka zbuluar se është me leuçemi. Ai njoftoi se ishte diagnostikuar me leuçemi 10 vite më parë, por sëmundja i ishte rikthyer që do të thotë se ai nuk mund ta vazhdoje me sportin.

 Menjëherë pas njoftimit, fansat e tij i dërguan mijëra mesazhe mbështetjeje në rrjetin social Twitter. Roman, një ish lojtar i futbollit amerikan e bëri njoftimin në ring. 33 vjeçari ndër të tjera tha. “Ju mi keni bërë ëndrrat realitet. Nuk ka rëndësi nëse do brohorisni për mua apo do më shani. Unë vetëm ju them faleminderit” u shpreh i emocionuar kampioni i Wrestling.

Ndër të tjera sportisti amerikan u shpreh se sapo të shërohet do të kthehet në shtëpi. “Do ta mund këtë sëmundje dhe së shpejti do të më shihni sërish” deklaroi Roman Reigns.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 18/01/2019 - 21:39

Sokol Cikalleshi e ka nisur në mënyrë perfekte aventurën te skuadra e tij e re, Akhisar.
 

Postuar: 18/01/2019 - 20:42

Gonzalo Higuain mund të quhet zyrtarisht një futbollist i Chelseat, ndërsa mungon vetëm prezant

Postuar: 18/01/2019 - 18:57

Në këto momente është duke u hedhur shorti i Kupës së Mbretit në Spanjë.

Postuar: 18/01/2019 - 16:41

Diego Armando Maradona po kalon njëkohësisht dy momente të vështira kohët e fundit.

Postuar: 18/01/2019 - 16:23

Vera e vitit 2019 mund të sjellë shumë lëvizje te Reali i Madridit.
 

Postuar: 18/01/2019 - 10:58

Ekipi i madh anglez ka parakaluar Real Madridin si skuadra më e shtrenjtë në futbollin botëror.

Postuar: 18/01/2019 - 07:39

Luka Modriç ishte lojtari më i mirë në botë gjatë vitit 2018.