Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Zbardhet lista e Topit të Artë, mungesa 'big' i befason të gjithë (Lista e plotë)

Postuar: 21/10/2019 - 22:45

 France Football e plotësoi misionin e saj për ditën e sotme! Lista e shukurtuar e 30 emrave që do të luftojnë për Topin e Artë u publikua.

Nuk mund të mungonin pretendentët si Cristiano Ronaldo, Lionel Messi dhe Virgil van Dijk, por mungon fituesi i sezonit të kaluar Luka Modric. Kroati nuk bën pjesë në listën e reduktuar, pasi Reali përjetoi një sezon skandaloz.

Neymar është një tjetër futbollist që nuk e gjen veten në listë, pasi ka shumë prurje nga Premier League. Sezoni që lamë pas ishte fantastik për ekipet e Anglisë.

Lista e plotë 

Lionel Messi
Antonie Griezmann
Kevin De Bruyne
Riyad Mahrez
Kalidou Koulibaly
Virgil van Dijk
Bernardo Silva
Heung-min Son
Robert Lewandowski
Roberto Firmino
Kylian Mbappe
Trent Alexander-Arnold
Donny van de Beek
Pierre-Emerick Aubameyang
Marc-André ter Stegen
Sadio Mane
Sergio Agüero
Frenkie De Jong
Hugo Lloris
Dusan Tadic
Cristiano Ronaldo
Alisson
Matthijs de Ligt
Karim Benzema
Georginio Wijnaldum.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 16/11/2019 - 23:28

Shqipëria U-19, e drejtuar nga Nevil Dede, është mundur me rezultatin 2-1 nga Belgjika U-19, në një ndeshje të vlefshme, për Grupin 4 eliminator.

Postuar: 16/11/2019 - 18:38

Trajneri i Francës Deshamp  kërkon vendin e parë për Kombëtaren që drejton.

Postuar: 16/11/2019 - 14:37

Një letër anonime që përmbante kërcënime dhe një plumb iu dorëzua ditët e fundit trajnerit të Int

Postuar: 16/11/2019 - 13:32

Jo vetëm kontrolle të rrepta dhe uniforma blu pa fund… E nesërmja duhet të jetë festë për

Postuar: 16/11/2019 - 10:13

Trajnerit të Interit, Antonio Konte-s, i ka mbërritur një zarf anonim në shtëpi, ku kishte brenda

Postuar: 16/11/2019 - 09:30

Nesër në stadiumin e ri kombëtar, i cili nisi si “Air Albania” do të luhet ndeshja e

Postuar: 16/11/2019 - 07:30

Argjentinasit fituan me rezultatin 1-0 miqësoren me rivalin vjetër amerikano-latin, v