Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Zbehen shanset për kualifikim/ Shqipëria U19 mposhtet nga Belgjika

Postuar: 16/11/2019 - 23:28

Shqipëria U-19, e drejtuar nga Nevil Dede, është mundur me rezultatin 2-1 nga Belgjika U-19, në një ndeshje të vlefshme, për Grupin 4 eliminator.

Kjo humbje ka zbehur shanset për kualifikimin e kombëtaren, që pësoi kështu humbjen e dytë, pas asaj me Greqinë. Tashmë në ndeshjen kundër Islandës nevojtet një fitore me goleadë.

 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 12/12/2019 - 08:53

Sfida e Juventusit mbrëmjen e djeshme në Champions League ndaj Bayern Leverkusenit nuk ka kaluar pa incidente.

Postuar: 12/12/2019 - 07:58

Ka përfunduar faza e grupeve në Champions League.

Postuar: 12/12/2019 - 07:13

Liga e Kampioneve mbylli mbrëmë fazën e grupeve, ku u përcaktuan edhe 16 skuadrat që do të vazhdo

Postuar: 12/12/2019 - 07:12

Lojtarët e përfaqësueses po kalojnë një moment të mirë me skuadrat e tyre në Europë dhe fundjava

Postuar: 12/12/2019 - 07:11

Të premten në orën 19:00, në stadiumin e ri kombëtar, “Air Albania”, do të luhet ndes

Postuar: 11/12/2019 - 23:59

Derbi i kryeqytetit mes Partizanit e Tiranës  do të luhet këtë të premte në orën 19:00, në s

Postuar: 11/12/2019 - 21:28

Dukej sikur ëndrra e ekipit italian të Atalantës, për të kaluar në raundin e dytë të Champions Le