Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Zbulohen pagat e trajnerëve, ja cili është më i paguari dhe sa merr Gianni De Biasi

 Zbulohen pagat e trajnerëve, ja cili është më i paguari dhe sa merr Gianni De Biasi

Postuar: 23/03/2016 - 21:24

Pas një kërkimi studimor, “Finance Football” ka publikuar para tre ditësh pagat vjetore të trajnerëve që do të drejtojnë ekipet kombëtare pjesëmarrëse në UEFA Euro¬2016, në Francë.
 
Një studim, mbi bazë të të cilit, nuk është surprizë që trajneri që udhëheq Shqipërinë, kombëtaren që merr pjesë për herë të parë në një Europian, Gianni De Biasi, nuk është më i paguari, por nga ana tjetër, është e çuditshme që trajneri italo¬shqiptar, i katërmbëdhjeti më i mirë paguari, lë pas vetes, plot 10 trajnerë, madje nga ata që udhëheqin ekipe me pretendime në këtë kompeticion.
 
Lista e publikuar nga “Finance Football” udhëhiqet nga Roy Hodgson, trajneri i Anglisë, me 5 milionë euro në vit, i pasuar nga trajneri i Italisë, Antonio Conte me 4.6 milionë euro në vit.
 
Treshen e podiumit e mbyll trajneri i Turqisë, Fatih Terim, i cili përfiton një pagë vjetore në shumën €3,5 milion.
 
Mund të duket e çuditshme por është e vërtetë, trajneri që udhëhoqi Gjermaninë drejt titullit Kampion Bote, Joachim Loë renditet i katërti me një përfitim prej €3,2 milion në vit, i ndjekur nga trajneri i Spanjës, Vicente del Bosque, përfiton pagën prej €3 milion në vit.
 
Trajnerët e Francës, Austrisë, Portugalisë, Irlandës, Zvicrës, Belgjikës, Islandës dhe Irlandës së Veriut, paraprijnë trajnerin e Shqipërisë Gianni De Biasi, sa i përket përfitimeve ekonomike vjetore.
 
Me një kuotë shpërblimi vjetor në shifrat 280 000 euro, trajneri i Shqipërisë, De Biasi, lë pas në listën e të ardhurave financiare, plot 10 trajnerë të tjerë.
 
Ndërkohë që për trajnerin e Hungarisë, Bernd Storck, nuk ka informacion mbi pagesën vjetore, surpriza më e madhe mban emrin e trajnerit të Rusisë. Leonid Slutsky punon falas në detyrën e trajnerit të Rusisë, ndërkohë që paraardhësi i tij Fabio Capello ka qenë një nga trajnerët më të paguar në botë.
de biasiaaa
 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 
Total votes: 45

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 17/11/2017 - 07:53

Mançester Junajtid po rivalizon me armikun e tij të një qyteti, Mançester Sitin, për titullin kampion në Premier League. Por “Qytetarët” kanë më shumë shanse se Junajtid për të qenë kampion, pasi janë shkëputur në krye të klasifikimit dhe po shohin përpara drejt titullit.

Postuar: 17/11/2017 - 07:51

Kupa e Botës që do të luhet në Rusi verën e ardhshme është kompletuar sa i përket skuadrave, pasi janë mbyllur të gjitha eliminatoret dhe janë mësuar emrat e të 32 skuadrave pje

Postuar: 17/11/2017 - 07:50

Këtë fundjavë do të luhet në Madrid derbi Atletiko-Real, i cili do të jetë përcaktues për ecurinë e skuadrave në rivalitetin me Barcelonën për titull kampion.

Postuar: 17/11/2017 - 07:49

Në kampionatin elitar të Maqedonisë garojnë edhe disa skuadra shqiptare nga qytetet shqiptare në këtë vend.

Postuar: 17/11/2017 - 07:47

Mbrojtësi i përfaqësueses tonë, Mërgim Mavraj, si në epokën De Biazi, ashtu dhe tani nën drejtimin e Kristian Panuçit, vijon të jetë zgjedhje e parë e stafeve të ekipeve përfaqë

Postuar: 17/11/2017 - 07:45

Etrit Berisha dhe Thomas Strakosha janë dy gardianët më të talentuar shqiptarë të viteve të fundit, të cilët, falë punës dhe talentit të tyre luajnë në nivele shumë të larta, du

Postuar: 17/11/2017 - 07:44

Pas ndeshjes së djeshme Flamurtari-Skënderbeu, e mbyllur në barazim 1-1, ka folur edhe trajneri Shpëtim Duro, i cili nuk i la mënjanë dhe këtë herë thumbat në adresë të gjyqtarë