Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Zbulohet paga e Ancelotti-t te Napoli

Postuar: 24/05/2018 - 10:13

Projekt i ri i Napolit nis nga Carlo Ancelotti, i cili rikthehet në Serie A pas shumë vitesh.Presidenti i Napolit, Aurelio De Laurentiis, ka arritur të bindë strategun italian për të cilin ka hapur dhe arkën.

Sipas “Sky Sport”, kontrata është deri në vitin 2021 me 5 milion euro në sezon për Ancelottin, i cili do ketë objektiv të rrëzojë nga kreu dominimin shumëvjeçar të Juventusit.Gjithashtu Ancelotti do të ketë në dispozicion edhe shpenzime të tjera, ku pritet të bëhen blerje të bujshme.

Napoli duket se do të bëjë merkato të fuqishme, duke sjellë në “San Paolo” yje si Benzema, Vidal, Balotelli apo David Luiz.

 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 
Total votes: 10

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 17/08/2018 - 23:29

Cristiano Ronaldo, ashtu siç është traditë kur një futbollist transferohet në një ekip te ri futbolli, ka kënduar sot para shokëve të skuadrës te Juventusi.

Postuar: 17/08/2018 - 22:19

Ka nisur me tensione edicioni i 80 i kampionatit shqiptar.

Postuar: 17/08/2018 - 20:37

Argjentina është gati për të nisur një epokë të re, ndonëse nën drejtimin e trajnerit të përkoh

Postuar: 17/08/2018 - 18:55

Emiliano Vila nuk është më pjesë e Skënderbeut.

Postuar: 17/08/2018 - 12:33

Në ditën e fundit të merkatos që lejon futbolli italian, kampionët e Serie A u privuan nga një em

Postuar: 17/08/2018 - 07:15

 Merkato po shkon drejt fundit dhe klubet elitare europiane po nxitojnë të bëjnë blerjet e t

Postuar: 17/08/2018 - 07:13

Zvicra ka prej kohësh që akuzon Shqipërinë se po i vjedh talentet.