BREAKING NEWS

Presidenti Begaj merr vendimin, i jep nënshtetësinë shqiptare këngëtares Dua Lipa

Presidenti Begaj merr vendimin, i jep nënshtetësinë shqiptare
x
BREAKING NEWS

“Bojkotoi” seancën e përbashkët plenare, Berisha zbulon arsyen pse u largua nga parlamenti

“Bojkotoi” seancën e përbashkët plenare, Berisha
x
BREAKING NEWS

Rama merr fjalën në Kuvendin historik Shqipëri-Kosovë, deputetët e PD-së marrin vendimin e papritur! Çfarë ndodhi?

Rama merr fjalën në Kuvendin historik Shqipëri-Kosovë,
x
BREAKING NEWS

“Duhet të jemi më shpesh bashkë!”, mesazhi Albin Kurti ‘thumbon’ Ramën në 110-vjetorin e pavarësisë: Të përfshihemi në çështjet e njëri-tjetrit, por jo për të penguar

“Duhet të jemi më shpesh bashkë!”, mesazhi Albin
x
BREAKING NEWS

Mbledhja e përbashkët të dy kuvendeve, Mediu ngre alarmin dhe bën thirrjen e fortë: Serbia po blen armatime, të ndalojmë menjëherë influencën ruse dhe kineze

Mbledhja e përbashkët të dy kuvendeve, Mediu ngre alarmin dhe
x
BREAKING NEWS

FOTO/ Prej disa kohësh mungesë, mbledhja Shqipëri-Kosovë ‘bën të gjallë’ Bashën

FOTO/ Prej disa kohësh mungesë, mbledhja Shqipëri-Kosovë
x
BREAKING NEWS

110-vjetori i Pavarësisë, mblidhen dy parlamentet Shqipëri-Kosovë, nis seanca e përbashkët

110-vjetori i Pavarësisë, mblidhen dy parlamentet
x
BREAKING NEWS

Surpriza e motit për ditën e sotme, ja zonat ku do të ketë reshje bore, çfarë pritet të ndodhë me temperaturat

Surpriza e motit për ditën e sotme, ja zonat ku do të ketë
x

Sport

Zbulohet pasuesi i oktapodit Paul, “trondit” të zotët e shtëpisë me parashikimin që bëri (FOTO)

Zbulohet pasuesi i oktapodit Paul, “trondit” të zotët e

Pasuesi i oktapodit të famshëm Paul është një gamile, e quajtur Kamelia. Në fakt nuk mund të ishte kafshë tjetër përveç se një gamile për të parashikuar në Katar.

Sipas The Sun, Kamelia ka parashikuar sfidën hapëse të këtij turneu, Katar-Ekuador, për fatin e keq të organizatorëve, Kamila ka zgjedhe Ekuadorin.

Sipas pronarëve, kjo gamile është e pagabueshme në parashikim.

Kamila parashikoi edhe sfidën e parë për Anglinë, atë kundër Iranit, me gamilen që shkoi menjëherë, pa asnjë hezitim, duke zgjedhur përfaqësuesen angleze.