Lajme të tjera
BREAKING NEWS

Prag lufte mes Turqisë dhe Greqisë! Kryeministri Rama befason gazetarin grek, ja çfarë i thotë për Erdogan

Prag lufte mes Turqisë dhe Greqisë! Kryeministri Rama befason
x

Sport

Zhbllokohet sfida në pjesën e dytë, gjermanë e Leipzig shënojnë ndaj Atletico Madrid

Zhbllokohet sfida në pjesën e dytë, gjermanë e Leipzig

Vetëm 7 minuta pas fillimit të pjesës së dytë gjermanët e Leipzig kanë kaluar në avantazh ndaj spanjollëve të Atletico Madrid.

Ishte Olmo ai që gjeti rrugën e rrjetës pas një aksioni të bukur të Leipzig. Spanjolli devijoi me kokë pasin e shokut të tij të skuadrës, Sabitzer, duke tundur rrjetën.

Pavarësisht se nuk shënuan në pjesën e parë, gjermanët arritën që të kishin kontrollin e ndeshjes, duke mos e lënë Atleticon që të dilte në lojën e vetë.