Zhgënjen Manchester City në Champions, Lyon e surprizon në shtëpi

Postuar: 19/09/2018 - 23:42

Një surprizë ka qenë mbrëmjen e sotme fitorja e Lyon kundër Manchester Cityt  në shtëpinë e kësaj të fundit me rezultatin 1-2. Për Lyon shënuan në pjesën e parë për Lyon Cornet (26) dhe Fekir (43), kurse për City’n shënoi Bernardo Silva në minutën e 66’të

Pjesa e parë foli më shumë për francezët, të cilët në minutën e 26’të arrijnë  tek goli i parë nëpërmjet Cornet. Pas një kundërsulmi, Lyon shënon edhe golin e dytë në minutën e 43, kësaj radhe me Fekir.Në pjesën e dytë City filloi që të sulmoi me të gjitha forcat dhe arriti që ta ngushtoi rezultatin në minutën e 66’të te ndeshjes me Bernardo Silva. Pas kësaj humbje, City gjendet në vendin e fundit me zero pikë ndërkaq grupi kryesohet nga Lyon më 3 pikë kurse në vendin e dytë dhe të tretë gjendet Hoffenhaim dhe Shakhtar.

Total votes: 13

Postuar: 09/12/2018 - 22:17

Në “Santiago Bernabeu” po zhvillohet “Superclassico” në finalen e dytë mes River Plate dhe Boca Juniors.

Postuar: 09/12/2018 - 21:31

Po luhet në Bernabeu finalja e Copa Libertadores.

Postuar: 09/12/2018 - 09:33

Sonte në mbrëmje në orën 20:30 luhet finalja e Kupës Libertadores mes River Plate dhe Boca Junior

Postuar: 09/12/2018 - 07:25

Në kuadër të javës së 16-të të Premier League në Angli, Çelsi i trajnerit Mauricio Sarri ar

Postuar: 09/12/2018 - 07:23

Partizani u frenua dje në Durrës nga Teuta, në një barazim 1-1, në një takim ku pavarësisht terre

Postuar: 09/12/2018 - 07:20

Atletika Shqiptare ka kaluar peripecitë e saj, me shumë sfida dhe pengesa, por ajo mbetet ende nj

Postuar: 08/12/2018 - 07:27

Kryendeshja e javës së 15-të të Serisë A italiane, Juventus-Inter, u luajt mbrëmë në “Allia