Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Zhgënjen Manchester City në Champions, Lyon e surprizon në shtëpi

Postuar: 19/09/2018 - 23:42

 Një surprizë ka qenë mbrëmjen e sotme fitorja e Lyon kundër Manchester Cityt  në shtëpinë e kësaj të fundit me rezultatin 1-2. Për Lyon shënuan në pjesën e parë për Lyon Cornet (26) dhe Fekir (43), kurse për City’n shënoi Bernardo Silva në minutën e 66’të

Pjesa e parë foli më shumë për francezët, të cilët në minutën e 26’të arrijnë  tek goli i parë nëpërmjet Cornet. Pas një kundërsulmi, Lyon shënon edhe golin e dytë në minutën e 43, kësaj radhe me Fekir.Në pjesën e dytë City filloi që të sulmoi me të gjitha forcat dhe arriti që ta ngushtoi rezultatin në minutën e 66’të te ndeshjes me Bernardo Silva. Pas kësaj humbje, City gjendet në vendin e fundit me zero pikë ndërkaq grupi kryesohet nga Lyon më 3 pikë kurse në vendin e dytë dhe të tretë gjendet Hoffenhaim dhe Shakhtar.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 
Total votes: 5

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 23/10/2018 - 11:31

Skuadra e Interit po kalon momente të mira këtë sezon në garat si brenda Italisë ashtu edhe ato europiane.Verën e ardhshme mendohet se klubi zikaltër do të  bëjë përforcime në portë.

Postuar: 23/10/2018 - 10:37

Cristiano Ronaldo doli dje në një konferencë për shtyp para mediave, ku foli për sfidën e ditës s

Postuar: 23/10/2018 - 07:37

 Lionel Messi pritet të jetë jashtë fushave rreth tri javë pasi ka thyer bërrylin gjatë ndes

Postuar: 23/10/2018 - 07:18

Ylli brazilian i Paris Saint Germain, Nejmar, mësohet se kishte kërkuar të rikthehej në Barcelonë

Postuar: 23/10/2018 - 07:17

Flamurtari mori një fitore të çmuar 1-0 mbrëmjen e djeshme në Vlorë përballë Tiranës, në një taki

Postuar: 22/10/2018 - 22:56

 Akuzat për përdhunim duket se nuk kanë ndikuar aspak në humorin e Cristiano Ronaldos.

Postuar: 22/10/2018 - 17:12

Neymar po përflitet shumë kohët e fundit për një rikthim te ish-skuadra e tij, Barcelona.Lid