Lajme të tjera
BREAKING NEWS

Socialistët e Tiranës ndezin motorët/ Veliaj merr vendime të rëndësishme, lëviz 20 drejtues, u kërkon të fokusohen në fushatë (Zbardhen EMRAT dhe pozicionet e tyre)

Socialistët e Tiranës ndezin motorët/ Veliaj merr vendime të
x

Sport

Zhvillohet nën tension dhe akuza të ashpra Asambleja e Jashtëzakonshme e KOKSH-it /  Jep dorëheqjen Stavri Bello

Zhvillohet nën tension dhe akuza të ashpra Asambleja e

Nën një klimë aspak të qetë po zhvillohet Asambleja e Jashtëzakonshme e KOKSH. Komiteti Olimpik është përfshirë prej muajsh në një kaos të vërtetë si pasojë e përplasjeve në kupolën drejtuese, më saktë mes prsidentit Viron Bezhani dhe sekretarit të përgjithshëm Stavri Bello.

Në fund është vendosur që për momentin të mos ketë zgjedhje të reja, të cilat do të zhvillohen vetëm pas Lojrave Olimpike në Tokio.

Stavri Bello është dorëhequr pas 23 vitesh. Për të gjithë situatën Bello u shpreh: “Jap dorëheqjen dhe ftoj gjithashtu që edhe presidenti të bëj të njëjtën gjë.”