BREAKING NEWS

“Të gjitha gati brenda vitit 2021”, Rama jep lajmin fantastik

“Të gjitha gati brenda vitit 2021”, Rama jep lajmin fantastik
x

Sport

Zinedin Zidane e përplasi me makinë, shoferi befason me deklaratën për mediat: Ishte shumë i sjellshëm, i kërkova edhe …

Zinedin Zidane e përplasi me makinë, shoferi befason me

Trajneri i Real Madridit, Zinedin Zidan ishte protagonist i një përplasje me makinë, në afërsi të qendrës stërvitore të klubit madrilen. Francezi goditi të shtunë në një rrethrrotullim, makinën e një personi të quajtur Ignacio Fernandez. 

Teksa po kontrollonte dënim, personi në fjalë, zbuloi se shoferi tjetër ishte Zinedin Zidan. I emocionuar nga ky fakt, Ignacio, zbriti nga makina për të bërë një selfie me Zizunë. 

Në një prononcim për mediat ai zbuloi prapaskenat e këtij aksidenti duke u shprehur:

“Kur pashë që ishte ai, unë u qetësova. E dija që ai me siguri do të ma paguante dënimin. Unë e pyeta nëse mund të bënin një selfie, sepse njerëzit nuk do të më kishin besuar kurrë që Zidan më kishte goditur. Dhe ai me shumë dashamirësi tha po. Ai hoqi kapelen dhe ne e bëmë fotografinë. I thashë se do të doja ta kisha njohur në rrethana të tjera, por edhe kështu s’ishte keq. U tregua shumë i sjellshëm. Më kërkoi si ta zgjidhnim këtë problem sepse ishte vonë për në stërvitje dhe thashë me shaka: Ndërrojmë makinat dhe gjithçka në rregull”, tregoi Ignacio Fernandez.