BREAKING NEWS

'Luftë' për PD-në/ Lulzim Basha i përgjigjet 'dhëmbë për dhëmbë' Sali Berishës pas akuzave të rënda që bëri nga Fieri: Kjo gjë nuk do të ndodhë kurrë!

'Luftë' për PD-në/ Lulzim Basha i përgjigjet
x
BREAKING NEWS

“Po dëgjohen tringëllima prangash”, Frrok Çupi nxjerr prapaskenat e rënda dhe plas paralajmërimin ‘bombë’ për politikanët shqiptarë: Janë kapur në krimin e...

“Po dëgjohen tringëllima prangash”, Frrok Çupi
x
BREAKING NEWS

Ambasada e SHBA thërret deputetët demokratë për dosjet korruptive të Sali Berishës, zbardhen informacionet nga takimet

Ambasada e SHBA thërret deputetët demokratë për dosjet
x
BREAKING NEWS

Artan Hoxha zbardh goditjet e SPAK, priten arrestime ish-ministrash dhe funksionarësh në nivele të larta, në listë edhe Berisha

Artan Hoxha zbardh goditjet e SPAK, priten arrestime ish-ministrash dhe
x

Sport

“Zonja e Vjetër” nuk arrin të triumfojë, Napoli mposht Juventusin

“Zonja e Vjetër” nuk arrin të triumfojë, Napoli

Juventinët nuk arritën dot të triumfojnë përballë Napolit. Me një rezultat 2-1, Napoli theu Juventusin në stadiumin “Armando Diego Maradona”.

Juventusi ishte i pari që tundi rrjetën e Napolit. Alvaro Morata çoi në avantazh "Zonjën e Vjetër" duke shfrytëzuar gabimin e Kostas Manolas.

Juventinët patën edhe dy raste të tjera që mund ta kalonin lehtësisht në avantazh dhe t'i jepnin fitoren në pjesën e parë. Ishte suedezi Dajan Kulusevskin, i cili tentoi por dështoi në të dyja rastet.

Pjesa e dytë nisi me 'presion' nga Napoli. Në minutën e 57-të, ishte goli i Lorenzo Insignes që barazoi rezultatin. Goli i fitores erdhi në minutën e 85-të nga Kalidou Koulibaly, i cili përfitoi nga gabimi i mbrojtësve për të çuar skuadrën në avantazh.

Napoli mor kështu fitoren e tretë në tre ndeshje, kurse Juventusi ka vetëm një pikë në tre ndeshjet e para.