Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Zyrtare/ 120 mln euro për Atleticon, Griezmann bëhet me ekip të ri

Postuar: 12/07/2019 - 16:25

Mesfushori francez, transferohet nga Atletico e Madridit te Barcelona, për 120 milionë euro.

Pas një kalvari të gjatë, Griezmann bashkohet më në fund me katalanasit, duke u bërë kështu një tjetër goditje e bujshme në këtë merkato vere.

Kampioni i botës, gjen në Barcelonë emra si Messi, Suarez e Dembele.

Ai do të prezantohet ditët e ardhshme, ku do të firmosë kontratë deri në 30 qershor 2024.

Ndërkaq, klauzola e prishjes së saj do të jetë 800 milionë euro! Një shifër jashtëzakonisht e frikshme.

 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 23/10/2019 - 23:50

Janë luajtur mbrëmjen e sotme 8 sfidat e radhës të vlefshme për grupet e Champions League. Gjithçka ka nisur me sfidën Ajax-Chelsea, e cila ka përfunduar me rezultatin 0-1 për londinezët e drejtuar nga Lampard.

Postuar: 23/10/2019 - 23:19

Interi ka arritur të sigurojë fitoren e parë në Champions përballë një kundërshtari direkt për ve

Postuar: 23/10/2019 - 21:28

Ngatërrimi i himnit tonë në stadiumin “Stade de France” i ka kushtuar kombëtares së &

Postuar: 23/10/2019 - 20:07

Inter – Borussia Dortmund është kryendeshja e natës së sotme në Ligën e Kampionëve.

Postuar: 23/10/2019 - 16:43

Jose Mourinho për momentin nuk drejton një skuadër futbolli.

Postuar: 23/10/2019 - 07:26

Liga e Kampioneve u kthye mbrëmë me duelet e xhiros së tretë të saj, ku spikatën fitoret e skuadr

Postuar: 23/10/2019 - 07:24

Kombëtarja luajti dy ndeshje mjaft të mira në tetor, në kuadër të eliminatoreve të Euro-2020, në