BREAKING NEWS

"Unë kryeministër e ai president", pas deklaratës së bujshme të Bashës, reagon Rama

"Unë kryeministër e ai president", pas deklaratës
x

Sport

Zyrtare! Barcelona shkarkon Ernesto Valverden, zgjidhet trajneri i ri

Zyrtare! Barcelona shkarkon Ernesto Valverden, zgjidhet trajneri i ri

Barcelona ka shkarkuar Ernesto Valverden. Lajmin për shkarkimin e ka bërë të ditur faqja zyrtare e Barcelonës.

Ndërkohë klubi ka gjetur pasuesin e tij dhe ai është Quique Setien. Ish-trajneri i Betis është zyrtarizuar si tekniku i ri, do të firmosë një kontratë 2.5-vjeçare dhe është gati të shfrytëzojë shansin e jetës. Edhe pse nuk është shumë i njohur, ai njihet si një profesor dhe dallohet për stilin e tij ofensiv të futbollit.