BREAKING NEWS

Marrëveshja mes kryeministrit Rama dhe Di Maio-s/ 30 mjekë shqiptarë zbarkojnë në Itali sot pasdite, zbardhet vendimi: Paguhen nga buxheti i shtetit, ja sa do marrin në muaj (VENDIMI)

Marrëveshja mes kryeministrit Rama dhe Di Maio-s/ 30 mjekë
x

Sport

Zyrtare/ Merret vendimi për Lojërat Olimpike “Tokio 2020”, ja se kur do të zhvillohen

Zyrtare/ Merret vendimi për Lojërat Olimpike “Tokio 2020”,

Lojërat Olimpike, që ishin programuar të zhvilloheshin në Japoni, mes 24 korrikut dhe 9 gushtit, do të shtyhen për vitin e ardhshëm.

Marrëveshja u arrit mes kryeministrit të Japonisë, Shinzo Abe, dhe presidentit të Komitetit Olimpik Ndërkombëtar, Thomas Bach.

“Tokyo Olympics” do të zhvillohen në vitin 2021, ashtu si dhe EURO 2020 dhe Copa America.

“Nisur nga rrethanat aktuale dhe bazuar në informacionin e dhënë nga Organizata Botërore e Shëndetësisë, presidenti i IOC dhe kryeministri i Japonisë kanë arritur në përfundimin se Lojërat Olimpike të programuara për në verën 2020 do të shtyhën për një vit më vonë në të njëjtën periudhë”, -thuhet në faqen zyrtare të Komitetit Olimpik Ndërkombëtar.