BREAKING NEWS

Trump mbyll përgjithmonë marrëdhëniet me OBSH, mbështeti Kinën dhe u angazhua kundër presidentit amerikan

Trump mbyll përgjithmonë marrëdhëniet me OBSH,
x

Sport

Zyrtare/ Spanja rikthen futbollin, kryeministri njofton datën përfundimtare 

Zyrtare/ Spanja rikthen futbollin, kryeministri njofton datën

Kryeministri i Spanjës, Pedro Sanchez, në konferencën e sotme për shtyp ka lajmëruar se qeveria ka dhënë lejen që futbolli të rinisë të luhet duke filluar nga 8 qershori.

“Spanja ka bërë detyrat dhe tani hapen horizonte të reja për të gjithë ne. Ka ardhur momenti që të rikthejmë shumë nga aktivitetet e përditshme. Duke nisur nga 8 qershori, do të rikthehet kampionati i futbollit”, tha Sanchez.