Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Ebay padit Amazon për infiltrim dhe vjedhje të klientëve e furnitorëve

Ebay padit Amazon për infiltrim dhe vjedhje të klientëve e furnitorëve

Postuar: 18/10/2018 - 16:47

Grupi elektronik i ankandeve eBay ka depozituar një padi kundër rivalit gjigand Amazon, duke e akuzuar për infiltrim në sistemin e saj të mesazheve me qëllim marrjen e kompanive shitëse të rrjetit.
 
 Spas padisë së depozituar dje, eBay thotë se përfaqësues të Amazon janë regjistruar në eBay dhe kanë kontaktuar me grupet e shitjes së produkteve duke tentuar t’i bindin të përdorin Amazon për shitjen e mallrave të tyre.
 
eBay thotë se sjellje e supozuar e Amazon shkel rregullat e përdoruesve, dhe është një fushatë botërore e orkestruar dhe koordinuar për të joshur ilegalisht kompanitë për të përdorur Amazon.
 
Vitin e kaluar për herë të parë më shumë se gjysma e mallrave të shitur në Amazon vinin nga palë të treta.
 
eBay pretendon se rreth 50 punonjës të Amazon u kanë dërguar më shumë se 1,000 mesazhe shitësve të eBay për t’i bindur të ndërrojnë kompani.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 
Total votes: 5

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 15/11/2018 - 19:08

Një nga tiparet më të veçanta është ai që quhet referenca e zhvendosur, pra aftësia për të folur për të shkuarën ose të ardhmen, ose objekte e ngjarje që nuk janë prezente.
 

Postuar: 15/11/2018 - 15:42

Gjermania njoftoi se do të investojë tre miliardë euro deri në vitin 2025 për zhvillimin e apli

Postuar: 14/11/2018 - 21:37

Një grup ndërkombëtar astronomët thanë së fundmi se kanë zbuluar gjurmë të një planeti të ftoht

Postuar: 14/11/2018 - 12:57

 Apple ka pranuar një dështim serioz harduer të iPhone dhe tani pronarët e celularëve po god

Postuar: 13/11/2018 - 19:02

Makinat pa shoferë pritet ta fusin transportin e të ardhmes së afërt në utopi, kështu të paktën

Postuar: 13/11/2018 - 15:41

Ideja e kompanive në Mbretërinë e Bashkuar pë të implantuar punonjësve mikroçipë në mënyrë që t

Postuar: 13/11/2018 - 15:16

Një aplikacion i ri po i zemrës, i jep pacientëve një dhomë emergjente në pëllëmbën e duarve të t