BREAKING NEWS

Rritja e frikshme e përhapjes së koronavirusit në 24 orët e fundit, ministrja Manastriliu mbledh Komitetin Teknik dhe komunikon vendimin e rëndësishëm për në 1 qershor

Rritja e frikshme e përhapjes së koronavirusit në 24 orët e
x

tech-bota

Kinë, Huawei nxjerr në treg celularin e palosshëm Mate X 5G me çmim $2,400

Kinë, Huawei nxjerr në treg celularin e palosshëm Mate X 5G me
Kompania Huaëei Technologies ka nxjerrë në treg në Kinë celularin e saj të shumëpritur me ekran të palosshëm me çmim 16,999 juan ($2,400), duke e bërë aparatin më të shtrenjtë ndonjëherë.
 
Idea ishte prezantuar në kongresin e teknologjisë së celularëve në Barcelonë në shkurt dhe do të shitet nga platforma e shitjeve të Huawei duke nisur nga 15 nëntorit fillimisht me një numër të kufizuar produktesh.
 
Lëshimi i tij është gjashtë muaj prapa afatit. Ata njoftuan se për tregun evropian çmimi do të jetë 2,299 euro dhe shitjet do të nisin nga shkurti.
 
Kompania nga Shenzhen tha gjithashtu se deri tani ka shpërndarë nëpër botë 200 milionë celularë në vitin 2019, 64 ditë më herët nga kur e arriti këtë kufi vitin e kaluar.