Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Turqi, rekuperohet avioni që rrëshkiti jashtë pistës bregdetare e ngritjes

Turqi, rekuperohet avioni që rrëshkiti jashtë pistës bregdetare e ngritjes

Postuar: 18/01/2018 - 18:44

Vinça gjigandë ngriotën sot dhe rivendosën në pistën e aeroportit turk avionin  që rrëshkiti në humnerën e baltës drejt bregdetit.
 
Të gjithë 168 pasagjerët u shpëtuan pa lëndime kur avioni Boeing 737-800 i linjave Pegasus Airlines tejkaloi gjatësinë e pistës së Trabzon pas uljes.
 
Zyrtarët thonë se shkaqet e aksidentit janë ende nënë hetim.
 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 
Total votes: 54

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 27/05/2018 - 15:49

YouTube po sjell në internet tiparin e vet të mesazheve vetëm për celularë.Tani,kur je identifikuar në llogarinë tënde të Google dhe shfleton YouTube.com,mund të shpërndash dhe të flasësh për videot me miqtë tuaj në këtë faqe interneti.Mund të hyni në biseda nga ikona e flluskës së bisedës pranë ziles së n

Postuar: 27/05/2018 - 14:47

Shumë kompani teknologjike ofrojnë shpërblime për personat të cilët zbulojnë defekte në sigurinë e përdorimit të rrjeteve sociale.

Postuar: 27/05/2018 - 10:21

Një gjykatë egjiptiane e lartë ka vendosur që YouTube duhet të ndalohet për një muaj në vend.Ndalimi vjen pasi faqja e internetit priti një video që denigronte Profetin Muhamed.

Postuar: 24/05/2018 - 10:44

Një nga problemet që lindën me përhapjen e rrjetit social Snapchat ishte fakti që nëse do të bëje screenshot ndonjë postim, personi që e kishte postuar këtë njoftohej menjëherë

Postuar: 24/05/2018 - 08:16

Në krye të listës të telefonave më të shitur në botë ishte Apple iPhone X, me një pjesëmarrje në treg prej 3.5 për qind.Në vendin e dytë, me pjesëmarrje në treg prej 2.3% ishte

Postuar: 23/05/2018 - 13:54

Apple ka filluar pagesën e 13 miliardë eurove që i detyrohet shtetit Irlandez në taksa të papaguara.

Postuar: 23/05/2018 - 13:17

Pas apologjisë në Kongresin Amerikan, themeluesi dhe shefi ekzekutiv i Facebook, Mark Zuckerberg i kërkoi ndjesë edhe ligjvënësve evropiane për rolin e tij në skandalin ‘C