Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Veza sekrete e Pashkëve, Facebook shton “modalitetin e errët”, ja si aktivizohet

Postuar: 05/03/2019 - 16:38

Facebook më në fund ka sjellë “modalitetin e errët” të kërkuar për Messenger – i cili mund të aktivizohet vetëm me vezën sekrete të Pashkëve.
 
Kompania ka përgatitur terrenin prej muajsh dhe tashmë opsioni është gati për t’u nisur vetëm me një karakter. Ai hapet duke dërguar një ‘emoji’ gjysmëhënë në çdo chat.
 
Duke bërë këtë një tufë hënash të tjera ‘bien’ në ekran  të cilat aftësojnë modalitetin e errët, ku sfondi nga i bardhë bëhet i zi. Chat-i duket më i thjeshtë dhe kjo mund të kursejë baterinë e telefonit.
 
"Modaliteti i errët i Messenger redukton shkëlqimin e telefonit dhe në situata pa shumë dritë dhe ju mund të vazhdoni veprimet tuaja pa rënë në sy kudo që të jeni", thuhet në njoftimin e Facebook.
 
Rrjeti shton se opsioni do të jetë i gatshëm për të gjithë dhe jo vetëm ata që janë në dijeni të hiles me gjysmëhënën.
 
Aktualisht opsioni është i gatshëm vetëm për verionet e fundit të Messenger në iOS e Android por do të përgjithësohet në javët në vijim.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 04/06/2019 - 07:32

 Gjigantët amerikanë të internetit “Google”, “Facebook” dhe “Amazon” pësojnë rënie në bursën e “Wall Street” për shkak të zërave që qarkullojnë se janë hapur hetime

Postuar: 03/06/2019 - 16:19

Për pothuajse 20 vjet, aplikacioni iTunes ka qenë qendra e strategjisë së Apple, që përmban muz

Postuar: 31/05/2019 - 16:57

Edhe në atmosferën e planetit Mars ekziston një lëvizje e madhe e reve.

Postuar: 30/05/2019 - 09:01

Një investigim në telefonat iPhone zbuloi se më shumë se 5400 aplikacione dërgojnë të dhëna të pë

Postuar: 25/05/2019 - 11:05

Shumë shpesh mund t’ju ndodhë që ta karikoni celularin në vende publike ku ofrohen “s

Postuar: 24/05/2019 - 10:16

Të gjitha videot më të gjata se 60 sekonda, prej një viti tashmë, postohen kryesisht në IGTV.

Postuar: 23/05/2019 - 20:41

Rrjeti më i madh i komunikimit social Facebook ka njoftuar sot se ka fshirë mbi 3 miliardë llogar