Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

4 hapa për të karikuar celularin shumë shpejt pa dëmtuar baterinë

Postuar: 29/07/2019 - 18:08

 Provoni këto truket dhe ndërkohë që hani mëngjes celulari juaj do të jetë karikuar dhe nuk do të keni më stres gjatë ditës. Për disa njerëz celulari dhe komunikimi është i rëndësishëm sepse lidhejt dhe me punën që bëjnë ndaj dhe këto truke të vogla do t’ju ndihmojnë që mos të jet më një shqetësim bateria e shkarkuar:

Një mënyrë e shpejtë për të mbajtur baterinë nga shkarkimi i shpejtë është si fillim ta kaloni në “Aeroplane mood” Do të kurseni energjinë e tij dhe karikimi do të jetë shumë i shpejtë.  

Nuk ka mënyrë më të mirë për t'u siguruar se e gjithë fuqia shkon drejtpërdrejt në baterinë tuaj se sa të fikni celularin vetëm për periudhën që do të karikohet.  

Fusha USB e kompjuterit tuaj mund të jetë e përshtatshme kur punoni në distancë, për të karikuar celularin he njëkohësisht merreni me punët tuaja por më e mirë për një karikim të shpejtë është të përdorni një prizë në mur. Fisha e Usb do dy herë më shumë kohë që të karikojë celularin tuaj.

Përdorimi i një baterie portative: do të jetë perfekte për ata që jetojnë në lëvizje gjithë kohën.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 09/12/2019 - 15:53

WhatsApp ka njoftuar se së shpejti do të ndalojë së funksionuari në miliona telefona në gjithë botë.

Postuar: 07/12/2019 - 21:37

Instagram do të fillojë t’u kërkojë të gjithë përdoruesve të rinj të shkruajnë di

Postuar: 04/12/2019 - 15:36

Shanset që gjatë gjithë jetës suaj virtuale të keni folur me dikë që ka profil fallso janë të lar

Postuar: 03/12/2019 - 16:35

Universitetin Politeknik i Bukureshtit në Rumani pritet të testojë një sistem që mund të parashik

Postuar: 25/11/2019 - 09:03

NASA ka vërejtur një efekt të çuditshëm gjatë fluturimit në hapësirë.

Postuar: 22/11/2019 - 22:25

Themeluesi i Telegramit, Pavel Durov ka bërë një deklaratë të fortë për rrjetin gjigant të mesazh

Postuar: 22/11/2019 - 17:13

Aktori britanik i humorit Sacha Baron Cohen sulmoi ashpër dje gjigandët e mediave sociale