Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Apple pritet të fuqizojë iPhone X 2018 me Apple Pencil

Postuar: 21/08/2018 - 19:28

Një nga tiparet përcaktuese të iPad Pro është mbështetja për Apple Pencil, që për një kohë të gjatë ka marrë komente jashtëzakonisht të favorshme. Sidoqoftë, kjo veçori gjithashtu mundësoi pyetjen nëse funksioni mund të lansohet edhe për iPhone, diçka që stuhia e thashethemeve ka sugjeruar kohëve të fundit.

Duket se kjo stuhi po fiton vrull, sepse sipas një raporti nga Daily Economic News nga Kina (nëpërmjet Cult of Mac), duket se Apple mund të ketë nënshkruar kontratë me një furnizues të ri nga Tajvani për një stilolaps dixhiital në modelin e ardhshëm iPhone.

Raporti pohon se kompania në pyetje është Elan, të cilët me sa duket do të furnizojnë procesorë që kanë të bëjnë me stilolaps për dy iPhone X të gjeneratës së ardhshme. Nëse thashethemet duhet të besohen, këtë vit vetëm iPhone më i madh prej 6.5 inç do të mbështes Apple Pencil.

Supozojmë se kjo ka kuptim pasi që ekrani më i madh do ta bëjë stilolapsin dixhital më të dobishëm, përkundër përpjekjes për të përdorur një majë shkruese me një ekran më të vogël. Eshtë e panevojshme të thuhet se asnjë nga këto thashetheme nuk mund të konfirmohet në këtë moment kështu që është ndoshta më së miri që të marrim këtë spekulim me një dozë skepticizmi, tani për tani.

iPhone 2018 parashikohet të shpallet zyrtarisht në javën e dytë të shtatorit, kështu që nuk do të jetë shumë gjatë derisa të marrim të gjitha detajet.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 16/07/2019 - 18:13

 Rrjeti social “Facebook” është gjobitur tashmë me një gjobë që ka vlerën e prej 5 miliardë dollarë.

Postuar: 16/07/2019 - 17:09

I ftuar në studion e Top Talk, kreu i PDK, Nard Ndoka foli për përgjimet e dosjeve 339 dhe 184, d

Postuar: 13/07/2019 - 08:51

Rregullatorët amerikanë kanë miratuar një gjobë rekord prej 5 miliardë dollarësh  ndaj

Postuar: 10/07/2019 - 08:33

Prej disa kohësh Instagrami ka marrë stafetën si rrjeti social më i përdorur në të gjithë botën.

Postuar: 04/07/2019 - 19:54

 Ditën e djeshme Instagram dhe Facebook u goditën nga një defekt teknik që zbuloi mënyrën se

Postuar: 03/07/2019 - 16:38

 Është një nga aplikacionet më të njohura të mediave sociale në botë, por duket se Instagram

Postuar: 18/06/2019 - 21:53

Rrjeti Facebook ka njoftuar ndryshimin e rregullave sesi komentet publike renditen në faqe, duk