Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Armët po zhduken në emoji, ky është simboli që më së paku përdoret

Postuar: 21/07/2018 - 23:53

 Emoji vazhdimisht evoluon, jo vetëm me simbole të reja që vijnë në tastierë smartfone tonë vit pas viti, por edhe vetë simbolet.

Dy vjet më parë, tastiera standarde emoji zakonisht kishte një armë në të, por sot ky simbol është zëvendësuar pothuajse në mënyrë universale me një pistoletë uji.

Apple njoftoi kohët e fundit një grup të ri të emoji që vjen në iOS 12 dhe përfshin një simbol të syrit, amuletin nazar, që është shumë popullor në Turqi.

Emoji i tramvajit ajror është me sa duket emoji më pak popullor në përdorim.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 
Total votes: 5

Lajme nga e njejta kategori

SHBA, pambuku i modifikuar mund të bëhet burim ushqimi

Postuar: 19/10/2018 - 22:26

Autoritetet amerikane i kanë hapur rrugë së fundmi fermerëve për të rritur një bimë pambuku të modifikuar gjenetikisht, me fara të ngrënshme nga njeriu, si një burim i fuqishëm proteinash që mund të kultivohet në ve

Postuar: 19/10/2018 - 20:03

Situata e pronarit të rrjetit social më të madh në botë nuk është më e qetë.

Zbulohet mekanizmi i grushtit vrasës së karkalecit Mantis

Postuar: 19/10/2018 - 19:27

Karkaleci i detit mantis  (Stomatopoda) njihet si Muhamed Ali i botës së kafshgëve dhe tan

Postuar: 19/10/2018 - 19:20

Wi-Fi pa pagesë është vështirë të gjeni, por ekzistojnë disa mënyra për të përfituar akses falas.

Rusia mirëpret bankat e huaja sistemit të saj të transfertave, si alternative ndaj SWIFT

Postuar: 19/10/2018 - 18:13

Russia njoftoi dje se shumë shpejt bankat e huaja do të mund të jenë pjesë e sistemit të saj&nb
Mediat shtetërore: Kina do lëshojë hënën artificiale në 2020

Postuar: 18/10/2018 - 19:20

Një shkencëtar kinez ka premtuar krijimin e një sateliti ndriçues që do të sjellë më shumë drei
Ebay padit Amazon për infiltrim dhe vjedhje të klientëve e furnitorëve

Postuar: 18/10/2018 - 16:47

Grupi elektronik i ankandeve eBay ka depozituar një padi kundër rivalit gjigand Amazon, duke e