Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Arsyeja e fortë se pse nuk duhet të komentoni ‘amin’ në Facebook

Postuar: 10/03/2019 - 23:28

Nëse jeni përdorues i rregullt i Facebook dhe ndjeni e shprehni dhembshurinë tuaj për gjërat që ju prekin në rrjetin social, mund të jeni vënë në “shënjestër” të hakerave.
 
Duke qenë se në raste të tilla, përdoruesit kanë tendencën që të shkruajnë “amin”, kjo gjë është përdorur nga “piratët” kibernetikë.
 
Askush nuk mund të shpëtohet me një “Like” ose me një koment “Amin”, por njerëzit vazhdojnë t’i bëjnë për të treguar mbështetjen e tyre.
 
Këto postime manipuluese janë të dizajnuara për t’i mashtruar ose shtyrë njerëzit për të bërë “like”, “share” ose komentuar.
 
Sipas, Bright Side, këto postime ose linqe shpërndajnë viruse të cilat mund të vjedhin të dhënat tuaja personale si adresa, data e lindjes dhe adresën e email-it.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 04/06/2019 - 07:32

 Gjigantët amerikanë të internetit “Google”, “Facebook” dhe “Amazon” pësojnë rënie në bursën e “Wall Street” për shkak të zërave që qarkullojnë se janë hapur hetime

Postuar: 03/06/2019 - 16:19

Për pothuajse 20 vjet, aplikacioni iTunes ka qenë qendra e strategjisë së Apple, që përmban muz

Postuar: 31/05/2019 - 16:57

Edhe në atmosferën e planetit Mars ekziston një lëvizje e madhe e reve.

Postuar: 30/05/2019 - 09:01

Një investigim në telefonat iPhone zbuloi se më shumë se 5400 aplikacione dërgojnë të dhëna të pë

Postuar: 25/05/2019 - 11:05

Shumë shpesh mund t’ju ndodhë që ta karikoni celularin në vende publike ku ofrohen “s

Postuar: 24/05/2019 - 10:16

Të gjitha videot më të gjata se 60 sekonda, prej një viti tashmë, postohen kryesisht në IGTV.

Postuar: 23/05/2019 - 20:41

Rrjeti më i madh i komunikimit social Facebook ka njoftuar sot se ka fshirë mbi 3 miliardë llogar