Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Dërgoja gjysmëhënën dikujt në ‘messenger’ dhe zbuloni çfarë do ju ndodhë

Postuar: 03/03/2019 - 21:53

Risitë e reja teknologjike ditëve të fundit po shtohen gjithmonë e më shumë.

Më e reja vjen nga ‘Messenger’.

Ajo çfarë duhet të bëni është të shkoni tek një bisedë në ‘Messenger’ dhe t’ia dërgoni dikujt emojin e gjysmëhënës.

Mund t’ia dërgoni dikujt ose direkt vetes, për ta aktivizuar ndërfaqen e errët. Sapo ta dërgoni emojin, klikoni në njoftimin që ju shfaqet lartë i cili thotë ‘you found Dark Mode!’ (keni gjetur modalitetin e errët).

Prej aty, kaloni në settings të ‘Facebook Messenger’ dhe aktivizojeni opsionin ‘Dark Mode’ përmes butonit. Kjo ndërfaqe e re, ju ndihmon që të keni një eksperiencë shumë më të mirë në ‘Messenger’ gjatë natës.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 04/06/2019 - 07:32

 Gjigantët amerikanë të internetit “Google”, “Facebook” dhe “Amazon” pësojnë rënie në bursën e “Wall Street” për shkak të zërave që qarkullojnë se janë hapur hetime

Postuar: 03/06/2019 - 16:19

Për pothuajse 20 vjet, aplikacioni iTunes ka qenë qendra e strategjisë së Apple, që përmban muz

Postuar: 31/05/2019 - 16:57

Edhe në atmosferën e planetit Mars ekziston një lëvizje e madhe e reve.

Postuar: 30/05/2019 - 09:01

Një investigim në telefonat iPhone zbuloi se më shumë se 5400 aplikacione dërgojnë të dhëna të pë

Postuar: 25/05/2019 - 11:05

Shumë shpesh mund t’ju ndodhë që ta karikoni celularin në vende publike ku ofrohen “s

Postuar: 24/05/2019 - 10:16

Të gjitha videot më të gjata se 60 sekonda, prej një viti tashmë, postohen kryesisht në IGTV.

Postuar: 23/05/2019 - 20:41

Rrjeti më i madh i komunikimit social Facebook ka njoftuar sot se ka fshirë mbi 3 miliardë llogar