Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Dubai trajnon policët me scooter fluturues

Postuar: 10/11/2018 - 18:24

Policët në Dubai kanë nisur të trajnohen me motoçikleta fluturuese për të luftuar krimin.
 
Policia beson se droni i tipit S3 2019, i projektuar nga një firmë në Kaliforni, do ti ndihmojë të reagojnë me shpejtësi në terrene të vështira për t’iu përgjigjur rasteve emergjente.
 
Në një video të publikuar shihet një zyratr policie ndërsa mëson sesi të drejtojë një motoçikletë fluturuese me katër helika në një fushë futbolli në Dubai.
 
Motoçikleta do të futet në veprim në vitin 2020 me dy ekipe që po mësojnë tashmë sesi ti pilotojnë ato, njoftoi CNN.
 
Designers Hoversurf paraqiti pajisjen fluturuese tek autoritetet e Dubait në GITEX, një panair vjetor i teknologjisë në Dubai.
Njerëzit e zakonshëm gjithashtu mund të jenë në gjendje të blejnë paisjen për 150.000 dollarë, por duhet të testohen nëse janë të aftë t’i pilotojnë.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 
Total votes: 5

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 10/12/2018 - 17:35

Kompania amerikane prodhuese e mikroçipave Qualcomm tha sot se kishte fituar urdhrin paraprak nga gjykatat kineze për ndalimi e thuaje të gjithë modeleve të iPhone në Kinë për shkelje të patentave.

Postuar: 09/12/2018 - 23:22

Reagimi me shpejtësi i kompjuterit pas dhënies së komandave është ideale për një punë pa nerva.

Postuar: 09/12/2018 - 19:13

Sonda InSight e NASA-s ka regjistruar tingujt e parë të erërave në Mars, gjatë javës së parë të o

Postuar: 07/12/2018 - 22:36

Shpesh ndodh që kur na thonë të mos e bëjmë diçka, na shtyn më shumë ta bëjmë.

Postuar: 07/12/2018 - 22:30

Rrjeti social Facebook është gjobitur sot me 10 milionë euro nga autoritetet italiane për keqin

Postuar: 07/12/2018 - 22:21

Kompania gjigante ‘AT&T’ pritet që së shpejti të lansoj aplikacionin “Sma

Postuar: 07/12/2018 - 22:17

Me ndihmën e shumë pak kodeve, mund të zbuloni më shumë për të dhënat e celularit tuaj, si dhe