BREAKING NEWS

Deputeti i PS Bujar Çela paralajmëron arrestimin e Sali Berishës, ja kush është bashkëpunëtori i ngushtë me 3 dosje në SPAK që mund të hapë “Kutinë e Pandorës” për ish-kryeministrin

Deputeti i PS Bujar Çela paralajmëron arrestimin e Sali
x
BREAKING NEWS

Ilir Meta i sëmurë, ish-presidenti përgatitet për ditët e zeza në SPAK, ja strategjia që po ndjek për të shpëtuar nga arresti me burg

Ilir Meta i sëmurë, ish-presidenti përgatitet për ditët
x
BREAKING NEWS

Berisha paralajmëron trazira, rezistencë dhe protesta pa mbarim deri në rrëzimin e qeverisë, kreu i “Foltores” shton kërcënimet ndaj SPAK

Berisha paralajmëron trazira, rezistencë dhe protesta pa mbarim deri
x
BREAKING NEWS

Edi Rama bashkëpunoi me Sali Berishën për pronat e Malltezit, “Zëri i Amerikës” zbardh skenarin si kryeministri i dha miliona euro pasuri dhëndrit të kreut të “Foltores”

Edi Rama bashkëpunoi me Sali Berishën për pronat e Malltezit,
x
BREAKING NEWS

Ylli Meçe e cilëson Ballin Kombëtar organizatë tradhtarësh dhe zbardh skandalet e ballistëve, ja mesazhi për Alimadhin dhe faktet që tregojnë se partizanët çliruan Shqipërinë nga nazistët e fashistët

Ylli Meçe e cilëson Ballin Kombëtar organizatë
x
BREAKING NEWS

Edi Rama feston 28 Nëntorin si avokat i Vuçiçit dhe armik i pamëshirshëm i Luftës Antifashiste Nacional Çlirimtare

Edi Rama feston 28 Nëntorin si avokat i Vuçiçit dhe armik i
x
BREAKING NEWS

Kaosi me pronat, Myrshit Vorpsi akuzon qeverinë se po masakron pronarët dhe tregon çfarë fshihet pas indeksimit, shoqata paralajmëron padi në Gjykatën Kushtetuese

Kaosi me pronat, Myrshit Vorpsi akuzon qeverinë se po masakron
x
BREAKING NEWS

Nga rritja e pagave për mjekët, tek investimet e reja, prioritetet e ministres Koçiu për Shëndetësinë dhe Mbrojtjen Sociale

Nga rritja e pagave për mjekët, tek investimet e reja, prioritetet e
x

Tech

E mbajmë të gjithë kudo me vete, por nuk i dijmë rreziqet e kësaj pajisje e cila na çon deri në kanosje të jetës

E mbajmë të gjithë kudo me vete, por nuk i dijmë rreziqet e

Padyshim që secili nga ne, varësisht moshës dhe diferencës së brezave, aparati cellular është pajisja teknologjike të cilën nuk e lëshojmë nga duuart thuajse në çdo moment të ditës.

Por a e keni menduar ndonjëherë se sa e rrezikshme është bateria, e sidomos kur e lejmë telefonin në bateri për disa minuta edhe pse është karrikuar plotësisht në 100%.

Bateritë e polimerit litium-jon, të njohura gjithashtu si litium-polimer ose shkurt li-po, janë ofruesit kryesorë të energjisë për telefonat, laptopët ose tabletët tanë të dashur.

Çdo vegël portative që ka nevojë për një sasi të madhe energjie të vazhdueshme ka ndoshta një bateri li-po brenda. Edhe pse janë të mbushura me një sasi të madhe energjie, në kushte normale ato janë krejtësisht të sigurta.

Gjithsesi, ka histori dhe lajme të vazhdueshme për bateritë që marrin flakë apo shpërthejnë dhe ky informacion ka tërhequr vëmendjen e publikut për një arsye.

Çfarë ndodh në të vërtetë nëse po rregulloni telefonin tuaj, mjeti rrëshqet aksidentalisht dhe shpon baterinë? Ekipi i iFixit është këtu për të hedhur poshtë mitet rreth natyrës shpërthyese të baterive li-po.

Gjatë këtij procesi interesant, iFixit tregoi se si mund të parandaloni që një bateri e dëmtuar të shkaktojë probleme më të mëdha.