Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Facebook merr vendimin e ri dhe i ‘shokon’ të gjithë përdoruesit/ Do të bëhet me pagesë?!

Postuar: 29/08/2019 - 11:28

Gjithmonë është shoqëruar me sloganin “është falas”, por duket se vendime të reja janë marrë për Facebook. Sapo hapnim faqen për tu loguar në Facebook, lexonim “është falas dhe gjithmonë do të jetë”, por fjalët që lexohen në ekranin e çdo kompjuteri tashmë janë “është i shpejtë dhe çdo njeri mund të bashkohet”.

Mos vallë Mark Zuckenberg ka menduar ndonjë surprizë të hidhur për të gjithë përdoruesit e Facebook?! Ndryshimet e para duket të jenë bërë në datën 7 gushtë të këtij muaji që po lëmë pas, por ende nuk ka një njoftim zyrtar.

Dyshimet lidhen me faktin se aksesi në profilin Facebook mund të bëhet me pagesë, për secilin individ që synon të bëhet pjesë e aplikacionit. Por, mbetemi në pritje të një deklarate zyrtare lidhur me ndryshimin e papritur.

Si ishte më parë Facebook.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 14/11/2019 - 09:01

Facebook njoftoi se ka fshirë rreth 5.4 miliardë profile të rreme në rrjetin social më të njohur në botë. Kompania tha se shumë profile false ishin fshirë menjëherë pasi ato ishin krijuar.

Postuar: 10/11/2019 - 14:45

Fotot e postuara në Instagram nuk kanë ‘kuptim’ pa like-t dhe komentet, madje sh

Postuar: 09/11/2019 - 21:56

Rrjeti social shumë i përdorur, Instagram, ka pësuar ndryshime rrënjësore muajt e fundit.

Postuar: 09/11/2019 - 18:31

Këto ditë kur performancat në telefona inteligjentë kanë filluar të jenë të njejta, një nga dal

Postuar: 08/11/2019 - 19:20

Telefoni i parë i palosshëm i Samsung, Galaxy Fold, po garon drejtpërdrejt kundër të parit të H

Postuar: 07/11/2019 - 17:55

Pekini ka njoftuar sot planet për zhvillimin e teknologjisë 6G duke tentuar të çimentojë suprem

Postuar: 06/11/2019 - 14:43

Pas aludimeve të shumta ditët e fundit për krijimin e rrjetit 5G  të internetit, vjen reagim