Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Facebook mund të paguajë 7800 dollarë nëse ju ndodh kjo gjë me llogarinë tuaj

Postuar: 08/10/2018 - 20:29

Të gjithë përdoruesit e rrjetit social Facebook, llogaria e të cilëve është hakuar, mund të marrin deri në 7800 dollarë në kompensim.Gazeta angleze “The Sun” shkruan se ekspertët ligjorë thonë se gjithkush mund të fitojë këtë shumë nëse provon se problemet me llogarinë e rrjetit social i kanë shkaktuar stres.Të premten e shkuar u mësua nga Facebook se hakerat kanë pasur akses në më shumë se 50 milionë llogari.

Ekspertët thonë se kjo thyerje e sigurisë është një katastrofë.Hakerat kanë pasur mundësi që të kenë akses absolut në llogarinë tuaj, tek profili, fotot, lista e miqve, madje edhe mesazhet private.

Facebook nxori jashtë përdorimi për pak kohë mbi 90 milionë llogari si një masë mbrojtëse, por raportohet se virusi ka qenë aktiv në rrjetin social që prej qershorit të vitit 2017.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 
Total votes: 4

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 23/10/2018 - 08:40

 Një pronar i një makine Tesla Model S publikoi në YouTube videon kur disa hajdutë i vjedhin makinën pasi me sukses i hakuan çelësin.

Tendenca e re e stimulimit të trurit për të përmirësuar memorien, a do ta bënit?

Postuar: 22/10/2018 - 22:45

Me disa tela e sfungjerë, ndoshta dhe në kushte shtëpiake, njerëzit po përpiqen të ndërhyjnë në

Postuar: 21/10/2018 - 12:48

Të gjithë jemi familjarizuar me WhatsApp dhe kur lexojmë këtë lajmë nuk na vjen aspak mirë.

BepiColombo nis navigimin shtatë-vjeçar drejt Mërkurit

Postuar: 20/10/2018 - 22:31

Një mjet hapësinor evropiano-japonez ka nisur kësaj jave rrugëtimin delikat thuajse shtatë-vjeç

Postuar: 20/10/2018 - 16:04

 Një numër i madh ekspertësh të shëndetit mendor rakordojnë në tezën se Instagrami shkakton

SHBA, pambuku i modifikuar mund të bëhet burim ushqimi

Postuar: 19/10/2018 - 22:26

Autoritetet amerikane i kanë hapur rrugë së fundmi fermerëve për të rritur një bimë pambuku të

Postuar: 19/10/2018 - 20:03

Situata e pronarit të rrjetit social më të madh në botë nuk është më e qetë.