Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Ferrari më i bukur në botë shitet për 10 milionë paundë

Ferrari më e bukur në botë shitet për 10 milionë paundë

Postuar: 10/01/2017 - 20:21

Shumë mendojnë se Ferrari 56 vjeçare 250 GT California Spider është makina më e bukur në botë, pasi ka qenë nga më të kërkuarat për rreth gjysmë shekulli.
 
Modeli i vitit 1960 është zotëruar nga një britanik anonim 10 vjetët e fundit dhe do të shitet në një ankand në Arizona më 19 janar. Mjeti është mirëmbajtur më së miri dhe është shfaqur në kopertinën e revistës së njohur të automjeteve Octane.
 
Ish-prezantuesi i emisionit Top Gear, Chris Evans ka zotëruar më parë një version të zi të blerë në 1961, për 6 milionë. Çmimet e mjeteve të koleksioneve kanë vazhduar të rriten gjatë viteve kështu që kokëkuqja pritet të arrijë në rreth 10 milionë paundë. Ferrari i tipit Spider vjen me dizajn nga Pininfarina, tapiceri nga Scaglietti, dhe motorin legjendar 3000 kubikësh me V12 valvola.
 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 20/09/2019 - 18:05

Apple akuzohet kohët e fundit se nuk arriti dot të mbrojë telefonat me update nga viruset dhe vjedhja e të dhënave.

Postuar: 18/09/2019 - 18:56

“Rama dhe Veliaj po kërkojnë të shantazhojnë dhe të kërkojnë vkm 510 që grabit kopshtin bot

Postuar: 14/09/2019 - 08:25

 Nuk kanë fund telashet për Lëvizjen Socialiste për Integrim.

Postuar: 13/09/2019 - 16:50

Shumë shpejt çdo mesazh dhe telefonatë që shqiptarët do të bëjnë në aplikacionet WhatsApp dhe Vib

Postuar: 11/09/2019 - 07:28

Mbrëmjen e sotme, kompania Apple ka prezantuar në Kaliforni iPhone-in e shumëpritur 11, i cili po

Postuar: 09/09/2019 - 18:01

Teleskopi më i madh kinez ka zbuluar më shumë se 100 pulsione radio misterioze që vijnë nga një b

Postuar: 05/09/2019 - 22:28

 Prej disa ditësh shumë njerëz në botë kanë pasur probleme me llogaritë e tyre të Instagram