Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

FOTO/ Ja si duket Volkswagen Polo 2017

Postuar: 20/03/2017 - 21:03

Cars.co.za ka sjell imazhet e modelit të ri të VW Polo i cili duket të jetë më i madh se modeli paraprak. Kjo i mundëson të konkurroj me modelet e reja të Ford Fiesta, Kia Rio dhe Citroen C3.

Motorët në këtë model do të jenë të rinj si ai 1.5-litër TSI me 128 dhe 148 kf i cili zëvendëson atë 1.4-litër TSI. Versioni bazë do të vijë me motor 1.0-litër me benzinë me fuqi prej 64, 74, 94 dhe 113 kf, ndërsa motori dizel pritet të jetë version i përmirësuar 1.6-litër TDI. Modeli Polo GTI pritet të vijë me motor 2.0-litër me 200 kf, shkruan Ekspres.

Sa i përket ndërruesit të shpejtësive, ata do të jenë manual me 5 dhe 6 shpejtësi si dhe ai automatik me 7 shpejtësi.

Ky model pritet që zyrtarisht të prezantohet në Frankfurt Motor Show 2017 në muajin Shtator.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 
Total votes: 7

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 24/06/2017 - 22:30

Një mekanizëm i ri sintetik i irisit të syrit mund të hapet dhe të mbyllet pa nevojën e komandave të jashtme, tamam si sytë e njeriut, çka mund të ndihmojë në të ardhmen për rritjen e cilësisë së kamerave apo dhe në riparimin e syve të njeriut.
20% e popullsisë së botës njihen nga rrjeti YouTube

Postuar: 24/06/2017 - 22:03

1.5 miliardë njerëz të regjistruar dhe të individualizuar nga rrjeti, që janë thuajse 1/5 e popullsisë së botës, hyjnë çdo muaj në YouTube, për mesatarisht një orë duke shikua
Automjeti për terrene të vështira që ka ambient luksoz banimi

Postuar: 24/06/2017 - 21:57

EarthRoamer është makina që mund të drejtohet edhe në terrene të vështira, ndërsa brenda ka një ambient luksoz banimi.
Ora e diabetit analizon automatikisht djersën çdo javë

Postuar: 24/06/2017 - 20:03

Tashmë bio-sensorët që ndihmojnë njerëzit të monitorojnë tipin 2 të diabetit nuk do të kenë nevojë të ndërrohen çdo ditë, falë kërkimeve të Universitetit të Texas në Dallas.

Postuar: 24/06/2017 - 19:39

Playlista “Spotify” për biseda të veçanta në grup po vjen  edhe në Facebook.

Teknologjia dixhitale në prodhimin bujqësor

Postuar: 24/06/2017 - 18:02

Është një nga sfidat më të mëdha të shekullit të 21: si të ushqesh një popullsi gjithmonë në rritje, pa dëmtuar mjedisin. Inteligjenca artificiale na vjen në ndihmë.
Bugatti Chiron në kërkim të gomave të reja për shpejtësinë 483 km/h (foto)

Postuar: 23/06/2017 - 22:17

Bugatti Chiron vjen kësaj radhe me një shpejtësi maksimale prej 381 kilometra në orë, e cila pa dyshim është mbresëlënëse, raporton motor1.