BREAKING NEWS

Lajme të mira pas krizës nga COVID-19/ Ministrja e Financave zbulon kur do të hapen të gjitha bizneset

Lajme të mira pas krizës nga COVID-19/ Ministrja e Financave zbulon
x

Tech

Hap gjigant nga “WhatsApp”, Zuckerberg njoftoi vendimin e rëndësishëm që do të marrë

Hap gjigant nga “WhatsApp”, Zuckerberg njoftoi vendimin e

Themeluesi i “Facebook” dhe i platformave të tjera të lidhura me të, Mark Zuckerberg deklaroi se është shumë pranë realizimit të opsionit për të dërguar para përmes “WhatsApp”-it.

Është një projekt që po punohet prej kohësh dhe që tani është në rrugë të mbarë për realizmin.

“Me “WhatsApp Payments” mund të dërgoni para në mënyrë të thjeshtë dhe të shpejtë njësoj siç mund të dërgoni një foto. Jam vërtet entuziast. Pres që nisma të jetë funksionale në disa shtete dhe që të bëhet shumë progres në muajt e ardhshëm”, -tha Zuckerberg.