Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

"Hiqni urgjent WhatsApp nga telefonët", themeluesi i rrjetit të fuqishëm jep alarmin

Postuar: 22/11/2019 - 22:25

Themeluesi i Telegramit, Pavel Durov ka bërë një deklaratë të fortë për rrjetin gjigant të mesazheve, Whatsapp. Në një postim të gjatë në kanalin e tij, Durov synoi aplikacionin kryesor të mesazheve në botë, i cili ka plot 1.5 miliardë përdorues aktivë mujorë.

Ai tha se aplikacioni është shfrytëzuar për të zhytur në miliona përdorues mjaft naiv që besojnë se ndryshon nga Facebook. Sipas tij, skandali i të dhënave dhe sigurisë ndjek edhe WhatsApp.

Durov shkruan:

Pavarësisht nga qëllimet themelore të shoqërisë mëmë të WhatsApp, këshillat e mia për përdoruesit e tyre janë të njëjta: Nëse nuk doni që të gjitha fotot dhe mesazhet tuaja të bëhen publike një ditë, ju duhet të fshini WhatsApp nga telefoni juaj."

Sipërmarrësi me origjinë ruse i referohej skandalit të Facebook, i cili nuk arriti të ruante të dhënat e miliona përdoruesve.

 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 09/12/2019 - 15:53

WhatsApp ka njoftuar se së shpejti do të ndalojë së funksionuari në miliona telefona në gjithë botë.

Postuar: 07/12/2019 - 21:37

Instagram do të fillojë t’u kërkojë të gjithë përdoruesve të rinj të shkruajnë di

Postuar: 04/12/2019 - 15:36

Shanset që gjatë gjithë jetës suaj virtuale të keni folur me dikë që ka profil fallso janë të lar

Postuar: 03/12/2019 - 16:35

Universitetin Politeknik i Bukureshtit në Rumani pritet të testojë një sistem që mund të parashik

Postuar: 25/11/2019 - 09:03

NASA ka vërejtur një efekt të çuditshëm gjatë fluturimit në hapësirë.

Postuar: 22/11/2019 - 17:13

Aktori britanik i humorit Sacha Baron Cohen sulmoi ashpër dje gjigandët e mediave sociale