Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Historia e hip hopit/ Ja çfarë të lejon sot Google të bësh

Postuar: 11/08/2017 - 22:06

Sot Google feston historinë e hip hopit duke të lënë ty të jesh DJ.

Doodle përmban artin nga artisti graffiti Cey Adams dhe ka tabela interaktive që ju lejojnë të përzieni mostrat tuaja duke përdorur këngë të famshme nga faqja e Google.

Për të filluar,ajo që ju duhet të bëni është të klikoni butonin e luajtjes në “O” në grafik. Pastaj ju çon në një arkë rekord ku mund të zgjedhni mostra të këngëve klasike nga artistë si George Clinton, The Isley Brothers, Billy Squire dhe Betty Wright.

Kur të kesh zgjedhur këngët e tua, mund të rregullosh përzierjen duke përdorur kontrollet e sliderit.

Ndërkohë që nuk është hera e parë që Google ju ka lejuar të bëni muzikë në një Doodle.

Ryan Germick i Google tha se projekti është një nga më të ndërlikuarat që kompania ka bërë.

Ekipi punoi gjithashtu me veteranët e industrisë së muzikës hip hop si, Fab 5 Freddy dhe Lyor Cohen, i cili tani është kreu i muzikës YouTube, për të krijuar përvojën dhe për të zgjedhur artistë të tjerë.

Doodle tani është në faqen e Google. Ju mund të lexoni më shumë rreth historisë që qëndron prapa tij në blogun e Google.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 
Total votes: 28

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 10/11/2017 - 21:46

Problemi me gjuhët e huaja është një kujtim i së shkuares, sot mjaftojnë vetem një palë kufje inteligjente për të folur në të gjitha gjuhët e botes. Keto probleme kanë mbaruar dhe zgjidhjen e ka gjetur Google.

Postuar: 09/11/2017 - 22:50

Ndërkohë që Iphone X është i shtrenjtë për tu blerë është dhe i shtrenjtë për t’u prodhuar, por jo aq i shtrenjtë sa ju mendoni.

Postuar: 09/11/2017 - 22:42

I mbani mend telefonat e vjetër celularë me opsionet bazike, si Nokia 3310 apo Motorola me kapak, siç e quanin të gjithë?

Postuar: 07/11/2017 - 22:05

Përdoruesit e iPhone nuk mund të shkruajnë shkronjën "i"

Postuar: 06/11/2017 - 22:57

Apple sapo ka filluar të shes telefonin e ri Phone X i cili po pritet me padurim nga përdoruesit besnikë të kësaj marke, ndërkohë kompania më e madhe amerikane e pajisjeve ele

Postuar: 05/11/2017 - 22:48

Përdoruesit e rrjeteve social shpesh tregojnë emocionet e tyre duke përdorur një emoji që qan me të qeshur, prandaj Apple e ka bërë atë më të njohurat e vitit.

Postuar: 03/11/2017 - 22:39

Një version i rremë i aplikacionit të ardhshëm WhatsApp Business është në dispozicion për shkarkim nga dyqani Play.