Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Huawei prezanton tabletët buxhetorë T3 dhe M3

Postuar: 28/08/2017 - 08:05

Me një çmim prej 90 dollarësh, tableti 7 inç nga Huawei ishte një alternativë solide. Tashmë kompania është rikthyer me dy oferta të reja: dy modele 8 inç dhe 10 inç respektivisht.

Krahas tyre erdhi eedhe seria më e fuqishme MediaPad M3 Lite. Dy modelet e reja T3 me ekran 8 inç dhe 10 inç kanë procesor Snapdragon 425 dhe 2GB RAM.

Ato janë më të fuqishëm sesa modeli 7 inç T3 i cili kishte procesor MediaTek dhe vetëm 1GB RAM. Të dy tabletët e përmendur më lart kanë 16GB memorje të brendshme, bateri 4,800 mAh dhe ekrane 1280×800 piksel.

Kushtojnë 140 dollar dhe 160 dollar respektivisht. Nëse kërkoni diçka më të mirë, atëherë duhet të konsideroni dy modelet M3 Lite. Kjo linjë fuqizohet nga Snapdragon 435 dhe 3GB RAM.

Nëse blini modelin 10 inç të tij, atëherë keni në dispozicion një ekran 6,600 mAh. Modeli 8 inç M3 ka bateri 4,800 mAh.

M3 Lite ka audio më cilësore falë bashkëpunimit me Harman Kardon. Secili prej tabletëve vjen me Android 7.0 Nougat dhe EMUI 5.1 /PCWorld Albanian

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 
Total votes: 19

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 10/11/2017 - 21:46

Problemi me gjuhët e huaja është një kujtim i së shkuares, sot mjaftojnë vetem një palë kufje inteligjente për të folur në të gjitha gjuhët e botes. Keto probleme kanë mbaruar dhe zgjidhjen e ka gjetur Google.

Postuar: 09/11/2017 - 22:50

Ndërkohë që Iphone X është i shtrenjtë për tu blerë është dhe i shtrenjtë për t’u prodhuar, por jo aq i shtrenjtë sa ju mendoni.

Postuar: 09/11/2017 - 22:42

I mbani mend telefonat e vjetër celularë me opsionet bazike, si Nokia 3310 apo Motorola me kapak, siç e quanin të gjithë?

Postuar: 07/11/2017 - 22:05

Përdoruesit e iPhone nuk mund të shkruajnë shkronjën "i"

Postuar: 06/11/2017 - 22:57

Apple sapo ka filluar të shes telefonin e ri Phone X i cili po pritet me padurim nga përdoruesit besnikë të kësaj marke, ndërkohë kompania më e madhe amerikane e pajisjeve ele

Postuar: 05/11/2017 - 22:48

Përdoruesit e rrjeteve social shpesh tregojnë emocionet e tyre duke përdorur një emoji që qan me të qeshur, prandaj Apple e ka bërë atë më të njohurat e vitit.

Postuar: 03/11/2017 - 22:39

Një version i rremë i aplikacionit të ardhshëm WhatsApp Business është në dispozicion për shkarkim nga dyqani Play.