Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Instagram bëhet gati për ndryshim e madh, zbuloni çfarë do të eliminojë rrjeti social

Postuar: 10/07/2019 - 08:33

Prej disa kohësh Instagrami ka marrë stafetën si rrjeti social më i përdorur në të gjithë botën.

Por, Instagrami nuk ka mundur t’i shpëtojë komenteve fyese që bëhen nga përdoruesit e tij.

Ndaj për ta zgjidhur këtë Instgram ka marrë masa mbrojtëse për shkak të numrit të lartë të përdoruesve dhe adresave fallco.

Fenomen ky që është më shumë i pranishëm tek profilet e personave publikë.

Bëhet e ditur se drejtuesit  e ‘’Instagram’’kanë thënë se janë duke marrë masa të rënda për të gjithë komentet negativë.

Shumë shpejt do të ketë një opsion që eliminon komentet fyese dhe denigruese.

Në momentin që dikush komenton do të shfaqet një tabelë ku tregon se komenti është ose jo bullizues.

Por edhe personi që publikon foton ose videon do të ketë mundësi të zgjedhë komentet që dëshiron dhe nëse dikush nga ndjekësit e tij përdor fjalë që nuk janë pjesë e listës, komenti do të fshihet në mënyrë automatike.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 23/10/2019 - 19:40

Kompania Huaëei Technologies ka nxjerrë në treg në Kinë celularin e saj të shumëpritur me ekran të palosshëm me çmim 16,999 juan ($2,400), duke e bërë aparatin më të shtrenjtë ndonjëherë.
 

Postuar: 23/10/2019 - 11:15

Prodhuesi gjerman i avionëve “Volocopter” shfaqi sot për herë të parë modelin e taksi

Postuar: 22/10/2019 - 09:42

Rrjeti social “Facebook” njoftoi sot se kishte bllokuar katër operacione të manipulim

Postuar: 09/10/2019 - 20:12

Instagram, një nga aplikacionet më të përdorur në botë për të biseduar apo edhe për të postuar fo

Postuar: 04/10/2019 - 13:38

Rrjeti social më i madh në botë, Facebook, synon t'u ofrojë të gjithë përdoruesve të vet një

Postuar: 03/10/2019 - 19:16

Gjykata Evropiane e Drejtësisë pas një ankese nga ish-drejtuesja e Partisë së Gjelbër Austriake,

Postuar: 28/09/2019 - 09:40

Risitë shkencore që po vihen në jetë nga NASA, duket se nuk kanë fund.