Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Instagram-i merr vendimin e papritur! Heq përfundimisht opsionin që na ka fiksuar aq shumë të gjithëve

Postuar: 09/11/2019 - 21:56

Rrjeti social shumë i përdorur, Instagram, ka pësuar ndryshime rrënjësore muajt e fundit. Disa javë më parë, drejtuesit e tij vendosën të hiqnin opsionin “Folloëing”, ku mund të shihje aktivitetin e personave që ti ndjek në Instagram.

Tashmë askush s’mund të spiunojë dot se ç’bën tjetri dhe madje s’do të shohim më as sa like (pëlqime) merr secili prej nesh!

Drejtuesi i Instagram, Adam Mosseri, njoftoi se javën që vjen, rrjeti social do të heqë opsionin “Like” dhe askush s’mund të shohë më sa pëlqime ka tjetri në Instagram. Megjithatë, secili mund të shohë numrin e pëlqimeve të veta.

Ky vendim vjen për të ulur presionin në Instagram dhe për të shmangur ndjesinë e konkurrencës me dikë tjetër.

 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 14/11/2019 - 09:01

Facebook njoftoi se ka fshirë rreth 5.4 miliardë profile të rreme në rrjetin social më të njohur në botë. Kompania tha se shumë profile false ishin fshirë menjëherë pasi ato ishin krijuar.

Postuar: 10/11/2019 - 14:45

Fotot e postuara në Instagram nuk kanë ‘kuptim’ pa like-t dhe komentet, madje sh

Postuar: 09/11/2019 - 18:31

Këto ditë kur performancat në telefona inteligjentë kanë filluar të jenë të njejta, një nga dal

Postuar: 08/11/2019 - 19:20

Telefoni i parë i palosshëm i Samsung, Galaxy Fold, po garon drejtpërdrejt kundër të parit të H

Postuar: 07/11/2019 - 17:55

Pekini ka njoftuar sot planet për zhvillimin e teknologjisë 6G duke tentuar të çimentojë suprem

Postuar: 06/11/2019 - 14:43

Pas aludimeve të shumta ditët e fundit për krijimin e rrjetit 5G  të internetit, vjen reagim

Postuar: 03/11/2019 - 19:14

Rrjeti social, Facebook së shpejti do sjellë një aplikacion të ri që do të quhet “Preventiv