Lajme të tjera
BREAKING NEWS

Socialistët e Tiranës ndezin motorët/ Veliaj merr vendime të rëndësishme, lëviz 20 drejtues, u kërkon të fokusohen në fushatë (Zbardhen EMRAT dhe pozicionet e tyre)

Socialistët e Tiranës ndezin motorët/ Veliaj merr vendime të
x

Tech

Instagram-i merr vendimin e papritur! Heq përfundimisht opsionin që na ka fiksuar aq shumë të gjithëve

Instagram-i merr vendimin e papritur! Heq përfundimisht opsionin që

Rrjeti social shumë i përdorur, Instagram, ka pësuar ndryshime rrënjësore muajt e fundit. Disa javë më parë, drejtuesit e tij vendosën të hiqnin opsionin “Folloëing”, ku mund të shihje aktivitetin e personave që ti ndjek në Instagram.

Tashmë askush s’mund të spiunojë dot se ç’bën tjetri dhe madje s’do të shohim më as sa like (pëlqime) merr secili prej nesh!

Drejtuesi i Instagram, Adam Mosseri, njoftoi se javën që vjen, rrjeti social do të heqë opsionin “Like” dhe askush s’mund të shohë më sa pëlqime ka tjetri në Instagram. Megjithatë, secili mund të shohë numrin e pëlqimeve të veta.

Ky vendim vjen për të ulur presionin në Instagram dhe për të shmangur ndjesinë e konkurrencës me dikë tjetër.