BREAKING NEWS

“Ilir Meta do t’i shtypë e t’i përdhosë viktimat e tij”, Frrok Çupi zbulon skenarin e presidentit: Çfarë pritet më 2 mars

“Ilir Meta do t’i shtypë e t’i përdhosë
x

Tech

‘Instagram’ merr vendimin e rëndësishëm, ja çfarë nuk iu lejon më opsioni i ri

‘Instagram’ merr vendimin e rëndësishëm, ja

Opsioni i ri që Instagram-i do të lançojë së shpejti lidhet me përshkrimin që ju i bëni fotove dhe videove që publikoni. Ky opsion i ri është bërë më qëllimin për të reduktuar bullizimin online. Pra, nëse ju në përshkrimin e fotos apo videos që publikoni, ofendoni dikë,  opsioni i ri “Al”, do t’ju njoftojë që postimi duhet fshirë, ose mund ta editoni.

Çdo shkrim i juaji do të gjurmohet nga “Al”, prandaj kujdes se çfarë shkruani bashkangjitur fotove ose videove që do të publikoni në Instagram. Ky opsion i ri do të jetë funksional në vitin 2020.