Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

“Instagram” vjen me klipe 60 minutëshe

Postuar: 21/06/2018 - 17:16

Ashtu siç kishte paralajmëruar më herët gjatë këtij muaji, rrjeti social “Instagram” ka publikuar një opsion që lejon përdoruesit të postojnë klipe të gjata deri në një orë.

IGTV lejon përdoruesit të krijojnë përmbajtje që e kapërcen maksimumin aktual të klipeve, prej 60 sekondash, për të parën herë.

“Instagram”-i ende nuk e ka bërë të qartë nëse videot e gjata do të përfshijnë reklama apo nëse përdoruesit do të paguhen për përmbajtjen e tyre, siç ndodh në platforma si “YouTube”.

Por lidhur me këtë ka folur themeluesi i këtij rrjeti social, Kevin Systrom, i cili tha sidoqoftë se po punon për ta zgjidhur këtë.

Ndërkohë thuhet se IGTV do të shfaqë videot në formë portreti që sipas “Instagram” është mënyra natyrale se si njerëzit i përdorin fotot. Ekspertët thonë se IGTV mund ta bëjë këtë rrjet social një lojtar dominues në industrinë e medias sociale.

Deri më tani nuk ka detaje të tjera. Kujtojmë se videoja më e gjatë që mund të postohet aktualisht në “Instagram” është vetëm 60 sekonda dhe kjo mund të bëhet në modalitetin feed.

Ndërsa “Instastory”, që normalisht skadojnë pas 24 orësh, kanë një limit 15-sekondësh për videoklipet.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 
Total votes: 21

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 15/11/2018 - 19:08

Një nga tiparet më të veçanta është ai që quhet referenca e zhvendosur, pra aftësia për të folur për të shkuarën ose të ardhmen, ose objekte e ngjarje që nuk janë prezente.
 

Postuar: 15/11/2018 - 15:42

Gjermania njoftoi se do të investojë tre miliardë euro deri në vitin 2025 për zhvillimin e apli

Postuar: 14/11/2018 - 21:37

Një grup ndërkombëtar astronomët thanë së fundmi se kanë zbuluar gjurmë të një planeti të ftoht

Postuar: 14/11/2018 - 12:57

 Apple ka pranuar një dështim serioz harduer të iPhone dhe tani pronarët e celularëve po god

Postuar: 13/11/2018 - 19:02

Makinat pa shoferë pritet ta fusin transportin e të ardhmes së afërt në utopi, kështu të paktën

Postuar: 13/11/2018 - 15:41

Ideja e kompanive në Mbretërinë e Bashkuar pë të implantuar punonjësve mikroçipë në mënyrë që t

Postuar: 13/11/2018 - 15:16

Një aplikacion i ri po i zemrës, i jep pacientëve një dhomë emergjente në pëllëmbën e duarve të t